Saksamaa 28.11.−01.12.2013

SAKSAMAA

Scheesselis käisid direktor Raili Sirgmets ja õpetajad Tuuli Saksa, Kaia Klaan ja Ly Ipsberg, õpilased Keneli Pohlak, Kaisa Tšakirov, Aleksander Kopso ja Henrik Villem Sepping.

Comenius_saksamaaScheesseli kohtumine oli esimene, kus osalesid nii õpilased kui õpetajad. Kaks päeva olid tihedalt täis erinevaid tegevusi. Esimesel päeval koguneti kooli ning õpilased osalesid koos oma majutajatega tundides. Samal ajal tutvustati õpetajatele kooli ning külastati tunde.
Päev jätkus kontserdiga Scheesseli kooli õpilastelt, kus osales peaaegu kogu koolipere. Scheesseli koolis on väga populaarne pillimäng, mida saime ka kontserdil ise kogeda. Pärast kontserti oli võimalus ka külalistel erinevaid pille mängida.
Järgmise tegevusena said kõik osaleda tantsutubades, kus sai õppida tänava- ja saksa rahvatantsu ning Ladina-Ameerika tantsu zumbat. Olid väga kaasahaaravad tantsutunnid.
Teine pool päevast oli pühendatud aafrika trummide-djembede tundma õppimisele, mida viis läbi ansambel “Black and white”. Kogu tegevus oli hoogne ja emotsionaalne. Kõigepealt toimus õpilastele ja õpetajatele kontsert, kuhu kaasati ka pealtvaatajad nii laulma kui tantsima. Kontserdile järgnes djembe-õpituba, kus said korraga osaleda 60 mängijat. See oli väga võimas tunne ning tund aega möödus märkamatult. Sellest õpitoast sai meie kool djembe-pisiku ning nüüdseks on koolile muretsetud 21 pilli.

Õhtul toimus kontsert kohalikule kogukonnale, kus tulid esitusele õpitubades õpitud tantsud. Etteaste tegi ka ansambel “Black and white”, kellega koos djembe-õpitoas osalenud esitasid ühise pillimängu. Pärast pausi jätkus kontsert külalisesinejatelt partnermaadest. Iga maa delegatsioon oli ette valmistanud u 10 minutilise kava, mis sisaldas oma maa tutvustust läbi laulu, tantsu ja pillimängu. Kõik etteasted olid hästi ettevalmistatud ning andsid hea ülevaate partnerriikide kultuurilistest erinevustest. Eesti esinemine koosnes 3 osast – laulu Sõmeralt-Sõrmikulle töötlusest eesti, inglise ja saksa keeles, tantsust Kaera-Jaan ning plokkflöödiloost Meil aiaäärne tänavas.
Teisel päeval koguneti kooli, kust sai alguse „Scheesseli ralli“ mäng. Kõikidele osalejatele maadele oli saadetud enne reisi tutvumiseks mänguplaan. Mänguks moodustati võistkonnad ning antud kaardi alusel pidi läbima kõik punktid ning vastama küsimustele. Võitjad olid kõik, sest saadi teada huvitavaid fakte partnerkooli kodulinna kohta.
Päeva teisel poolel koguneti taas kooli ning jätkus spordi-, muusika- ja mänguprogramm. Osalejad jagati kolme gruppi  ning iga 45 minuti järel vahetati tegevusi. Spordisaalis mängiti võistlusmänge, muusikaklassis sai proovida mängida erinevaid pille ning laulda saksa rahvalaule, mängutoas õpiti „Topsimängu“ („The Cup Game“).
Õhtul olid tegevused koos vastuvõtvate peredega.
Kuna reis Saksamaale toimus advendiajal, siis õhtul oli võimalus külastada jõululaata, kus oli võimalik ka ise meisterdada ja joonistada jõulukaunistusi.

 

Video projektikohtumisest: https://youtu.be/cAwDPtA2yK8

 

Ülevaade projektikohtumisest läbi laste silmade on avaldatud Väike-Maarja valla ajalehes lk 12: http://www.v-maarja.ee/systematic/files.php?id=3312

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee