Läti 13.11.-16.11.2014

Comenius_LätiTraditsiooniliselt algas projektikohtumine koolis, kus direktor andis põhjaliku ülevaate Läti haridussüsteemist ning tutvustas Läti rahvuslikke sümboleid ja sündmusi. Külalistel oli võimalik osa saada näitusest Läti rahvuslikud ornamendid rahvariietel, vöödel jne. Kogu projektikohtumine oli üles ehitatud rahvuslikkusele mõeldes.
Läti iseseisvuspäeva kontsertil koolis, esinesid nii kohaliku kooli õpilased ja õpetajad kui ka külalised. Kõigi maade esindajad olid õppinud selgeks ühe muusikapala, mida enne kontserti harjutati ning esitati koos sealse kooli laste ja õpetajatega. Nt Eesti esindaja pidi mängima plokkflöödil koos eesti lastelaulu “Hiir hüppas”. Kontserdi lõpuks laulsid kõik koos Läti hümni.
Pärastlõunal tehti tutvust läti rahvapillidega, kuulati pillide sünnilugu ning õpiti neid mängima ning lauldi läti rahvalaule. Järgnes rahvatantsu töötuba, kus õpiti selgeks mõned tuntumad läti rahvatantsud. Töötoa käigus said osalised proovida selga erinevate piirkondade rahvarõivaid ning nendes fotografeerida.
Teisel päeval tutvuti Riia vaatamisväärsustega: külastati äsja valminud raamatukogu, saadi osa Vana-Riia festivalist ning külastati erinevaid katedraale.

 

Fotoülevaade kohtumisest: https://youtu.be/REBv_z9_rjM

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee