2019/2020 õa

4. märtsil tutvustab raamatukogus oma raamatuid õpetaja Tauno Tihti

Eesti rahvajutu aasta peamaja raamatukogus

Rahvakultuuri keskuse eestvedamisel on aasta 2020 kuulutatud eesti rahvajutu aastaks, mille eesmärk on tutvustada meie rahvajutte ja raamatuid, kust neid lugusid leida.

Iga kuu alguses pakutakse lugemiseks-jutustamiseks üks jutukogumik. Esimese kuu raamatuks oli „Marjakobar ja teisi seto muinasjutte“. Õnneks oli kooli raamatukogus raamat olemas ja nii võtsimegi jaanuarikuu väljakutse vastu.

Kokku üheksat erinevat rahvajuttu käisid kuulamas  5.-7. klassi õpilased – selline oli meie jaanuarikuine panus eesti rahvajutu aastasse.

Kohtumiseni raamatukogus!

Juba kolmas näitus sarjast “Õpetaja raamaturiiul”. Tulge tutvuma!

November ja detsember peamaja raamatukogus

Ongi käes ilusa numbriga aasta – 2020.

Uuel aastal on ikka vaadatud tagasi mullustele tegemistele. Väike ülevaade ka raamatukogu aasta viimaste kuude toimetustest.

Novembrikuus alustasime kooliraamatukogus uue näituste sarjaga „Õpetaja raamaturiiul“. Näitusesarja avas meie direktor Marje, keda käisid kuulamas lausa kirjanduse tundide raames 8., 9. ja 11. klassid. Erilist huvi tundsid õpilased „Anne Franki päeviku“ vastu, mis sai ka raamatukogusse ostetud ja huvilised hakkasid seda kohe lugema.

Jõulukuus uudistati näitust, kus oli valikus raamatuid talve- ja jõululuuletustega. Nende abil sai ilmselt nii mõnigi õpilane jõulutaadilt kingituse lunastatud!

Üks väga hea uudis on ka! Meie riiulid täienesid aasta lõpus paljude uute raamatutega, mis nüüd lugejaid ootavad. On luulet, elulugusid, laste- ja noortekirjandust ning muud huvitavat.

Oli ka väike lugemise lisapakkumine. Kas leiad selle pildilt?

Kohtumiseni raamatukogus!

14. jaanuaril avatakse raamatukogus uus näitus sarjast “Õpetaja raamaturiiul”.

Peamaja raamatukogus käisid päkapikud!

Meie raamatukogus käisid päkapikud.

Päris tõesti! Kaasas oli neil raamatuid täis kingikott. Lugejaid ootavad nüüd Ilmar Tomuski „Ajarändurite“ sarja kõik neli raamatut, aga nendele, kes tahavad kahe jalaga kindlalt maa peal olla, on lugemiseks lasteluule kogumik „Igal pool on ainult tähed“.

Õnneks olid päkapikud kingitustele ka nime sisse kirjutanud ja saame neid tänada. Suur tänu teile, perekond Vainult!

Kohtumiseni raamatukogus!

Viiendikud lugesid Martale raamatut.

Kolmapäeval, 30. oktoobril kogunesid 13 viienda klassi õpilast pärast neljandat tundi koolimaja õuele, et minna muuseumisse raamatut ette lugema. See, kellele lugeda, juba ootas õpilasi. Nutikamad vist taipasid, et ootajaks-kuulajaks oli koer Marta. Muidugi koos oma perenaise, meie direktor Marjega.

Juba mitu aastat on Marta ettelugemispäeval viiendikele lugemiskoeraks olnud. See roll sobib talle hästi. Kui Marta oli korralikult kallistatud, silitatud ja patsutatud, oligi aeg ettelugemisega alustada.

2019. aasta on eesti keele aasta ja kuna oktoober on ka eesti kirjanduse kuu, siis ettelugemiseks valisin Ilmar Tomuski uue lasteraamatu „Kõrvalised isikud“. Autor ütleb, et need on lood täiesti tavalistest, kuid samas imelikest ja naljakatest sõnadest. Ja nii oligi. Pea iga loo juures sai muiata ja kuulda oli ka naeruturtsatusi.

Marta kõigest loetust vist küll aru ei saanud, aga kui jutus kõlasid sõnad „viiner“ või „kommid“, tõstis meie lugemiskoer kiirelt pea üles ja vaatas otsival pilgul ringi.

Mõned õpilaste mõtted ettelugemisest:

* väga tore oli teistele lugeda

* mulle meeldis Martale pai teha

* raamat oli naljakas ja seda oli hea lugeda

* mulle meeldis kuulata, kuidas teised loevad

* need jutud olid lahedad ja naljakad

* koer oli parim ja kõik oli vinge

* oli väga lõbus

Aitäh tublidele lugejatele ning suur tänu Martale ja tema perenaisele!

Kohtumiseni raamatukogus!

Sulle, õpetaja.

Käes on oktoober ehk rehekuu ehk viinakuu.

Oktoobri rahvapärased nimetused on veel porikuu, kooljakuu, hingekuu, kosjakuu, kolletamiskuu, sügiskuu.

Oktoober on ka eesti kirjanduse kuu.

Oktoobrit võime nimetada veel õpetajate kuuks, sest 5. oktoobril on õpetajate päev.  Tähistamaks seda päeva, saab kooliraamatukogus  tutvuda raamatunäitusega „Õpetajale. Kasulikku lugemist kodus, tööl ja puhkehetkel“.

Olete oodatud väljapanekut uudistama!

Kohtumiseni raamatukogus!

September raamatukogus.

Ongi esimene koolikuu läbi. Küll möödus see ruttu!

Ehk selle pärast, et raamatukogus on septembri kuus toimunud nii mõndagi. Öeldakse ju, et tegutsedes möödub aeg kiirelt. Mis siis raamatukogus tehti?

1.septembriks sai riiulitele sätitud kooliaasta tervituseks näitus, mida sai uurida kogu kuu.

Peamaja kooliraamatukoguga käisid tutvumas meie pesamunad –  viiendate  klasside õpilased. Rääkisime raamatute laenutamise, tagastamise ja raamatukogu kasutamise reeglitest. Saadi teada, et on võimalus tähtaega pikendada ka meili teel ning raamatu tagastamise tähtaja lähenemisest annab märku saabuv e-kiri.

Mõned õpilaste mõtted.

*Raamatukogu on väga väike, aga vahva.

*Raamatukogus on hea ja vaikne olla.

*Sain teada kuidas raamatuid laenutada. Laenutaksin siit küll.

*Mulle meeldib lugeda. See tund oli õpetlik ja põnev.

*Oli põnev kuulata ja uusi asju teada saada.

Mitmel klassil toimusid eesti keele või kirjanduse tunnid raamatukogus, kus õpilased otsisid raamatute abil vastuseid oma tööülesannetele.

Nii tihedat raamatukogu kasutust ühe kuu jooksul ei mäletagi. Vahva oli!

Kohtumiseni raamatukogus!









Otseviited

HITSA_logo_EST                      

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee