Soome 05.03.-08.03.2014

Projektikohtumisel Soomes käisid õpetajad Helve Noorlind, Kaia Klaan, Tuuli Saksa ja Ly Ipsberg ning õpilased Mia Sandra Taur, Anete Tomingas, Kardo Eino Klement ja Reno Kiisküla. Comenius_Soome

Kohtumine Järvenpääl algas hommikul õpilaste kogunemisega, kus osalesid ka külaliskoolid. Kyrölä kooli õpilastelt kuulasime kontserti. Pärast seda tutvustasid partnerkoolid end Kyrölä kooliperele ning koos õpiti selgeks kõikide maade keeles „tere“.
Järgnes ekskursioon koolis. Pärast väikest õue puhkepausi jagati külalised kahte gruppi: võimlas järgnes kantele õpituba ning teine grupp sai osaleda tundides. Kantele õppimine oli meie kooli õpilastele esmakordne, kuid kuna pill ei ole tehniliselt väga keeruline, siis saadi lihtsamad võtted kiiresti selgeks ning nauditi tegevust. Tegevusi vahetati 45 minuti möödudes.
Samal ajal kui õpilased osalesid teises töötoas, said õpetajad osa kohaliku pillimeistri, laulja ja helilooja Mikko Perkoila tegemistest. Ta on valmistanud väga palju erinevaid pille väga erinevatest materjalidest ning need on väga fantaasiarikkad. Igal ühel oli võimalus endale valmistada kaks erinevat pilli: saalihokipallist okarina ning plasttorust naturaalsete ülemhelide flööt.
Pärast lõunapausi jagati taas õpilased kahte gruppi: võimlas oli võimalik mängida soome laste laulumänge ja sportida ning teine grupp sai meisterdada linikuid ja õppida paela punumist. 45 minuti möödudes vahetati tegevusi.
Õpetajatel toimus samal ajal koosolek, kus kooli direktor tutvustas lühidalt Soome haridussüsteemi ning räägiti läbi järgmise kohtumise põhitegevused.
Õhtupoolikul järgnes bussi- ja jalgsiekskursioon Järvenpää linnas. Järvenpää linn on soome muusikaloos väga tähtsal kohal, sest seal elas ja töötas oma elu teisel poolel kuulus soome helilooja Jean Sibelius, kelle radadest saime meiegi osa.
Teise päeva hommikul kohtuti koolis ning külalistel oli võimalus läbi harjutada kodus ettevalmistatud oma maad tutvustav kava. Järgnes kontsert Kyrölä kooli õpilastele ja õpetajatele, mis oli nagu Saksa kohtumiselgi meeleolukas ja väga selgete kultuuriliste erinevustega. Eesti esinemine koosnes taas laulu Sõmeralt-Sõrmikulle töötlusest, seekord eesti, inglise ja soome keeles ning tantsust Oige ja vasemba.

Soome kohtumiseks oli partnermaadel ka kohustus õpetada kohalikele õpilastele kui külalistele üks omal maal tuntud rahvatants. Meie valikuks osutus „Oige ja vasemba“. Kui kõik olid oma tantsud õpetanud, siis järgnes sellele koos tantsimine, mis aitas kinnistada tantsusamme ja –võtteid.

 

Video projektikohtumisest: https://youtu.be/2g-9IqioyW0

 

Ülevaade projektikohtumisest läbi laste silmade on avaldatud Väike-Maarja valla ajalehes lk 10: http://www.v-maarja.ee/systematic/files.php?id=3515

Lõpuaktused 2024




2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee