Viiendikud tegi kodututele loomadele jõulukingi

5.A klass viis jõuluvaheajale eelnenud viimasel koolipäeval Rakvere kodutute loomade varjupaika kuhja tekke-patju, vanu rätikuid ja voodipesu, toitu, kassiliiva, koristusvahendeid. Varjupaiga töötajatele soovisime samuti piparkookidega häid pühi.

dsc_0502Idee loomade varjupaigale jõuludeks vajalikke asju ja toitu koguda tuli õpilastelt ning klass ühines kingimõttega rõõmsalt. 22. detsembril sõitsimegi mõne autoga Rakverre, et kingituste kuhi üle anda ning varjupaiga eluga ka ise tutvust teha. Käisime kassimajas kasse paitamas, seal tundus, et kiisudel oli päris mõnus, soe ja patjadel pehme – kui vaid igaühel ka Oma Inimene oleks.  Seintelt lugesime iga kassi „Facebooki profiililt“ tema nime, tausta, vanust. Varjupaigas olid nad veetnud kuid või lausa aastaid. Väljas oli ilm tuuline ja külm puges meile naha vahele – kurb oli näha varjupaiga koeri, kes kõik õues aedikutes elavad. Neil on küll kuudid, kuhu rändavad ka meie viidud tekid, kuid nende üksildane haukumine tegi meele kurvaks ja tekitas soovi nad kõik endaga koju viia. Ühe lastesõbraliku kutsuga saime väikse tiiru jalutada ning teda paidega rõõmustada.

Aitäh, 5.A klassi õpilased, kes oma peredega loomadele kingitusi tegid! Eraldi tänu kuulub Maarja-Liisa ja Liilia vanematele, kes meiega ühinesid ning lisaks annetustele meid transpordiga toetasid. Aitäh, õpetaja Aivo, et Sa varjupaika meiega suure kingituse saatsid!

 

Heili Nõgene

5.A klassijuhataja

dsc_0495 dsc_0486

 

 

 

 

 

dsc_0505

dsc_0488

 

 

 

 

 

 

dsc_0487 dsc_0501

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee