Väike-Maarjas tuleb koostööle kutsuv Huvitava Kooli mõttekoda

Väike-Maarja gümnaasium kutsub kaasa mõtlema, milline on huvitav kool ja kuidas selleni jõuda. Huvitava Kooli Väike-Maarja piirkonna mõttekoda leiab aset reedel, 24. aprillil kell 12-16 Väike-Maarja algklasside maja saalis.

Väike-Maarjas tuleb koostööle kutsuv Huvitava Kooli mõttekodaKohaliku mõttekoja idee algataja, Väike-Maarja gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Indrek Lillemäe sõnul on mõttetalgutel kavas arutleda, mille poolest on Väike-Maarja vallas antav haridus huvitav, ning mõelda, mida on tarvis ja võimalik üheskoos hariduse sisus arendada. Arutelu hõlmab nii valla koole – Väike-Maarja gümnaasiumit, Simuna kooli, Kiltsi põhikooli – kui Eesti haridust üldisemalt. „Haridus on meie julgeoleku ja majanduse tagatis ning võimalus jätkusuutlikuks kogukonnaks,“ tõi Indrek Lillemägi välja.

Kohtumisele on lisaks õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele kaasatud teised kohalikud ärksad inimesed – ettevõtete, seltside, asutuste ja valla esindajad, valla haridus- ja majanduskomisjon, vilistlased. Mõttekojas oodatakse igalt osalejalt kaasa mõtlemist ja kaasa rääkimist selles osas, kuidas saab tema või tema organisatsioon kaasa aidata kodukoha koolides õpetuse ja kasvatuse huvitavamaks muutmisele.

Algatuse Huvitav Kool on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium, et peegeldada ühiskonna ootusi koolile ja haridusele ning tuua kooliteemadel rääkijate sekka ka haridussüsteemist tavaliselt väljaspool tegutsevate inimeste hääled. Huvitava Kooli mõttekonkursi ning üleriigiliste ja maakondlike mõttekodade kaudu on saadud asjalikke ideid, mille abil muuta Eesti kool huvitavaks.

„Osalesin detsembris Huvitava Kooli Lääne-Virumaa mõttekojas ning sain sealt idee ka Väike-Maarja valla inimesed kokku kutsuda. Tahan innustada koole, lastevanemaid, ettevõtjaid ning teisi hariduse toetajaid koostööd tegema. Olen kindel, et 24. aprillil saab alguse nii mõnigi suur mõte,“ rääkis Indrek Lillemägi.

Huvitava Kooli Väike-Maarja piirkonna mõttekoda korraldab Väike-Maarja gümnaasium koostöös Väike-Maarja vallavalitsusega.

Lähemat infot Huvitava Kooli algatuse kohta saab lugeda sotsiaalmeedia kanalitest huvitavkool.blogspot.com ja www.facebook.ee/huvitavkool.

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee