Väike-Maarjas toimub gümnaasiumiöö

Reedel, 11. märtsil leiab Väike-Maarjas esmakordselt aset gümnaasiumiöö, mis kannab pealkirja „Elu pärast kooli – kuidas sellega toime tulla?“. Üritus algab kell 19 ja toimub Väike-Maarja muuseumis.

Oma loo ja oma õhinapõhisest tegevusest räägivad ning julgustavad veresoontekirurg ja Väike-Maarja gümnaasiumi vilistlane Veronika Palmiste-Kallion, ajuteadlane Jaan Aru, näitleja Laura Niils teatrist Must Kast ja ajakirjanik Rain Kooli.

Idee kasvas välja Vikerraadio ja Klassikaraadio Ööülikooli saatesarjast, mis pakuvad kohtumisi erinevate Eesti õppejõudude ja mõtlejatega. Väike-Maarja gümnaasiumiööle otsustasid korraldajad Väike-Maarja gümnaasiumist ja kooli õpilasesindusest kutsuda esinema Eesti tuntud inimesi, kes inspireeriks ja julgustaks õpilasi. Õpilaste sooviks on kuulda lugusid sellest, kuidas leida oma tee ning kuidas tulla toime riskide võtmise ja juhtimisega.

Inspireerivatele sõnavõttudele järgneb vestlusring esinejate ja abiturientide vahel, kus saavad kõik kaasa arutleda, kuidas siis ikkagi eluga pärast kooli lõppu toime tulla. Vestlust hoiab ohjes Väike-Maarja gümnaasiumi õpetaja Indrek Lillemägi.

Sündmus on suunatud Väike-Maarja valla koolide 9.–12. klassi õpilastele ning lisaks Väike-Maarja gümnaasiumi enda õpilastele on oodatud osalema ja kaasa mõtlema Kiltsi põhikooli ja Simuna kooli lõpuklassid, Väike-Maarja õppekeskus ja õpetajad.

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee