Väike-Maarjas sõlmisid õpilased õpetajatega lepingu

Tänavune kooliaasta algas Väike-Maarja gümnaasiumis ja õppekeskuses teisiti, sest kogu koolipere sidus end individuaalselt koolirahu lepinguga.

Üle-eestiline koolirahu leping sõlmitakse iga kooliaasta alguses, 1. septembril Koolirahu tseremoonial MTÜ Lastekaitse Liidu, haridus- ja teadusministri, Koolirahu linna esindaja, Eesti Õpilasesinduste Liidu ja MTÜ NÜ Tore vahel. Samuti allkirjastavad igas koolis koolirahu lepingu õpilased ja õpetajad. Väike-Maarjas on seda siiani teinud õppeaasta avaaktusel koolidirektor ja õpilasesinduse president. Seekord viidi aga koolirahu igale koolipere liikmele lähemale. Nimelt loeti lepingud klassijuhatajatundides ette ning selle allkirjastasid klassijuhataja ja iga õpilane oma käega. Olulise sõnumiga lepingud rändasid aukohale klassiruumide seintele. Seejärel toimus aktusel ka koolirahu avalik kinnitamine, sedapuhku andsid allkirjad Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskuse direktor Marje Eelmaa, gümnaasiumi õpilasesinduse president Keneli Pohlak, õppekeskuse õpilasesinduse president Angelyka Ilus ning gümnaasiumi ja õppekeskuse õpetaja Edgar Tammus.

Koolirahu leping lubab tänavu järgmist:

“Soovides, et 2016/2017 õppeaastal valitseks meie koolides töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteise mõistmisele ja usaldusele, lepime kokku järgnevas:
Märkame, kuulame ja tunnustame üksteist.
Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist.
Hoidume vägivallast ja meelemürkidest – kool peab olema turvaline ja mõnus paik!
Teeme koostööd ja osaleme aktiivselt koolielus.
Armastame õppimist ja õpetamist!”

 

KOOLIRAHU_LEPING_VMG-page-001

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee