Väike-Maarja õpetajad vaatasid õpetajate päeval minevikku ja tulevikku

Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskuse töötajad alustasid tänavust õpetajate päeva digipädevuste arendamisega ning jätkasid Väike-Maarja muuseumis rännakuga hariduse ajalukku.

Ühtlasi sai alguse käesolevat õppeaastat läbiv igakuine digiesmaspäeva traditsioon, mil õpetajad juhendavad üksteist erinevate veebikeskkondade kasutamisel. Idee sai alguse kevadel õpetajate seas läbiviidud digipädevuste uuringust, millest direktor Marje Eelmaa õpetajate päeva hommikul kokkuvõtte tegi. Oktoobrikuisel digiesmaspäeval juhendasid ja julgustasid kolm gümnaasiumi õpetajat teisi katsetama veebikeskkonda Kahoot!. Novembri algul jagavad järgmised õpetajad oma kogemusi mingi õpikeskkonnaga ja õpetavad kolleegidelegi, et õppetöösse vaheldust ja õpilasi köitvat digisärtsu tuua.

 

Edasi suunduti Väike-Maarja muuseumisse, kus endiseid ja praeguseid pedagooge tervitas vallavanem Indrek Kesküla, kes võrdles õpetajaid kirjanikega, kes loovad homset ühiskonda. Muuseumi juhataja Marju Metsmani ja direktori Marje Eelmaa juhendamisel rännati hariduse ajalukku. Muuseumitund kätkes endas tervet koolipäeva – alustati häälte puhtaks laulmisega, jätkati 1920ndate kooli komblus- ja käitumisreeglitega ning tutvuti kooli kroonikaraamatu väljavõtetega 1930.-40. aastatest. Matemaatika tunnis prooviti jõuda õige vastuseni arvelaua, tahvli ning krihvli-tahvli abil, kirjatehnika tunnis prooviti sule ja tindiga kirjutamist ning pandi oma loovus ja teadmised proovile loodusõpetuse tunnis.

 

Päev jätkus traditsioonilise aktusega koolis ning muljete jagamisega gümnasistidega, kes olid tava kohaselt ise õpetajate päeval kõigile klassidele tunde andnud.

Õpetajad muuseumitunnis

Õpetajad muuseumitunnis

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee