Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasfirma Amore osales õpilasfirmade laadal

Suur üle-eestiline ja rahvusvaheline õpilasfirmade laat toimus laupäeval, 10. veebruaril kell 12.00-17.00 Tallinnas Rocca al Mare ja Kristiine keskustes. Rocca al Mare esimesel korrusel oli võimalik osta Väike-Maarja gümnaasiumi ÕF (õpilasfirma) Amore maisi-šokolaadikrõpse.

Laadast võttis osa 260 õpilas- ja minifirmat. Lisaks Eestile olid kohal Itaalia, Rootsi, Gruusia, Soome ja Läti õpilasfirmad.

Ettevalmistused laadaks algasid kaks nädalat enne üritust. Läbi tuli mõelda palju tooteid tuleks kaasa võtta, kuidas müügiboks kujundada, millist müügistrateegiat kasutada. Meie firma sortimendis on kuue erineva maitsega maisikrõpsud – valge šokolaadiga, tumeda šokolaadiga, piimašokolaadiga, mandlitega, kookosega ja vaarikatega. Otsustasime kaasa võtta 20 pakki igast maitsest st kokku 120 pakki. Müügileti  kujunduse idee jätsime samaks, mis oli olnud Põhjakeskuse laadal, kus osalesime detsembris, juurde oli vaja mõelda boksi kujundus. Igal õpilasfirmal oli kasutada üks kahe valge seinaga boks ja laud.

Arvestades laadal olnud konkurentsi võib ÕF Amore tulemusega rahule jääda – kokku saime müüdud 20 pakki. Meie toode jäi silma ka žüriile, kuna see oli väga maitsev ja sarnast ideed laadal rohkem ei olnud; küll aga soovitati tulevikus boksi disaini veel edasi arendada. Kõige rohkem meeldis külastajatele vaarika ja valge šokolaadi krõps, mida müüsime ka kõige rohkem.

Meie jaoks oli laadal osalemine huvitav ja hariv kogemus – saime ettekujutuse, kui keeruline on konkurentide hulgast välja paista, kui soovid müüa, siis tuleb väga palju suhelda, seda nii eesti, inglise, soome kui ka vene keeles.

Laadalt saadud kogemus tuleb meile kindlasti edaspidises elus kasuks. Soovitame koolikaaslastele – olge julged, looge ka õpilasfirma, saate eluks hea ja toreda kogemuse. Kaotada ei ole midagi, ainult võita!

Carolin Määltsemees, Victoria Mitt, Tanel Ojasaar

Väike-Maarja gümnasistid

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee