Väike-Maarja gümnaasium jooksis heategevuse nimel

Väike-Maarja Gümnaasium oli 11. mail Rakveres heategevuslikul jooksul esindatud seitsme võistkonnaga ehk 56 õpilasega, olles osake kogu Eestis osalenud ligi 12 000 jooksjast.

Heategevuslikul teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitata. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategude tähtsust. Loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

Teatejooks toob presidendi kutsel iga maikuu algul tuhanded 5.-9. klasside lapsed ja noored jooksma erinevates paikades üle kogu Eesti. See on ühelt poolt võimalus tunda rõõmu liikumisest ning teiselt poolt anda oma panus liikumisvõime kaotanud laste raviks. Teatejooksuga kutsutakse üles helistama heategevuslikul telefoninumbril 900 7777, mis on avatud aastaringselt. Ühe kõne hind on 7 eurot, mis läheb annetusena laste ravi jaoks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses. Tänavu kogutakse teatejooksuga annetusi 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetamiseks. Aleksei kaotas liikumisvõime sügisel põetud raske haiguse tagajärjel. Mats on ise osalenud heategevuslikul teatejooksul teiste laste aitamiseks, kuid 3 aastat tagasi seiskus tal süda, teda elustati, ent ta kaotas liikumis-, nägemis- ja kõnevõime.

Heategevuslik teatejooks on saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.

Geidi Kruusmann

Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee