Väike-Maarja algklassilapsed ootavad jõululaadale

Neljapäeval, 17. detsembril algusega kell 18 toimub traditsiooniline ja populaarne jõululaat Väike-Maarja gümnaasiumi algklasside majas (Pikk 23, Väike-Maarja). Müügil on laste endi käsitöö, meisterdused, küpsetised, aga ka palju muud teistelt kauplejatelt. VMalgklassid

Laada eestvedajateks on tava kohaselt neljandad klassid koos klassijuhatajatega, neid abistab ülejäänud algklasside maja koolipere. Õpilased planeerivad laada tegevusi, müüvad laadal, arvutavad koguseid ja rahasummasid. Müügilettide taga abistavad ka lapsevanemad ja laadale on oodatud kõik käsitööhuvilised oma kaupa müüma. Aastaid on olnud hea koostöö näiteks klaasimaalija, meemüüja, Väike-Maarja Põllumeeste seltsi, Väike-Maarja õppekeskuse ja mitmete teistega. Müüjad teevad laadale annetuse läbimüügilt. Laadal jätkub erinevaid tegevusi terveks õhtuks – avatud on kohvik, meisterdamistoad, laulda võib karaoket ja osa saada laste kontserdist.

Laada tulust on seekord kavas toetada algklasside laste spordihuvi ja aprillis plaanis olevate Väike-Maarja gümnaasiumi olümpiamängude haridusprogrammi osa.

Aastate jooksul on algklasside jõululaada tulust toetatud näiteks kodutute loomade varjupaika, annetatud õpilaskodule, ostetud pikapäevarühmale mänge, arendatud koolimaja taga vabaaja- ja sportimisvõimalusi. Viimati kulutati raha toredale koolipäevale Viljandi pärimusmuusika aidas, millest sai osa kogu algklasside maja ehk 1.–4. klass.

Laat on avatud kõigile. Väike-Maarja algklasside maja jõululaat on aastaid olnud kogukonda ühendavaks õhtupoolikuks oma hubasusega, mida naudivad laadalised lastest vanavanemateni.

Jõululaat 2015

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee