UUS FOTOKONKURSS KOOLIÕPILASTELE! OSALE JA VÕIDA ÄGEDAID AUHINDU!

Sind ootavad Sportlandi jalgrattad, Canoni kaamera, iPhone, raha ja kümned muud põnevad auhinnad!

Alanud on uus fotokonkurss “Mina ja mu pere“, millest kutsutakse osa võtma kõiki kooliõpilasi – alates esimesest klassist kuni viimaseni välja, ning põhikoolijärgseid kutseõppureid.

Kuidas osaleda?

Klõpsa talvevaheajal vahvaid pilte sellest, kuidas sa koos oma perega elad. Missuguseid töid peab keegi tegema? Kes teeb süüa ja kes koristab tuba? Äkki pead abistama vanaema või vanaisa? Või hoopis nooremat õde-venda? Kuidas puhkate? Käite koos sportimas või niisama lustimas? Vaatate üheskoos filme või mängite põnevaid mänge? Hoolitsed oma armsa koera või kassi eest? Toidad jäneseid ja kanu või hoopis kuldkala? Või aitad oma perel mõnda muud toimetust teha? Ühesõnaga: pildista üles omaenda ja oma pere igapäevane elu koos kohustuste ja puhkehetkedega, vali välja paremad kaadrid ning saada võistlusele!

Millal ja kuhu tuleb fotod teele panna?

Sa võid konkursile esitada kuni 5 korraliku kvaliteediga fotot, mis tuleb hiljemalt 14. jaanuariks 2022 (kaasa arvatud) üles laadida Eesti Rahva Muuseumi pildisaatjate veebikeskkonda pildiait.erm.ee. Samalt veebilehelt leiad ka võistluse reeglid ja juhendeid hea foto tegemiseks ning lisaks ka nõuandeid, kuidas piltidega internetis mõistlikult toimetada. 

Kust saab inspiratsiooni?

Sobilikud pildiideed jalutavad sinu kodus või lähedaste seltsis ringi, need tuleb vaid telefoni- või fotokaamerasse kinni püüda. Kasulik on ka vaadata filmi “Elu on töö on elu”, mis näitab ühe Eesti perekonna lugu, aga mõistagi võib sinu peres olla kõik sootuks teistmoodi. Filmi saab tasuta vaadata ETV  Jupiteris, Elisa HUUB-is, Telia TV-s või Netikinos.

Kuidas ja millal selguvad võitjad?

Fotosid hindab asjatundlik žürii, kuhu kuuluvad professionaalsed fotograafid jt fotondusega seotud inimesed. Kohtunike nimistu on aadressil pildiait.erm.ee. Võitjad kuulutatakse välja 20. jaanuaril 2022 kell 15.15 Tallinna Kruiisiterminalis toimuval tseremoonial või juhul, kui kuri viirus ikka veel kummitab, siis veebis.

Missuguseid auhindu võib võita?

Fotokonkursi “Mina ja mu pere” auhinnad on:

 • Fotokaamera Canon PowerShot Zoom – parima looduskeskkonnas tehtud pildi eest. Auhinna paneb välja Overall Eesti AS.
 • Jalgrattad kogu perele – parima aktiivse puhkehetke jäädvustuse eest pere seltsis. Auhinna paneb välja Sportland Eesti. Auhind sisaldab jalgratast igale pereliikmele linna-, maastiku- või lasterataste valikust, ühe jalgratta jaehind kuni 499€.
 • nutitelefon iPhone SE 64 GB (värv võitja valikul) parimale fotojäädvustusele tehnika kui abivahendi kasutamisest pere omavahelises suhtlemises kooli-, töö- või pereelu ühitamisel. Auhinna paneb välja iDeal.
 • 20 x 100 eurot, mille eest ostab võrdsete võimaluste voliniku kantselei 20 võidufoto kasutamise õiguse hariduseteemalistes üllitistes. 
 • 10 x 100 eurot kõige paremate piltide eest, millel on  kujutatud (kas oma tegemistes või koos pere või pereliikmega) isa, MTÜ Lasterikkad Isad poolt.
 • Aknalaualamp ja võidupildiga lambivari parima meeleoluga pildi eest Overall Eesti AS poolt.
 • Privaatseanss Apollo kinos nii võitjale kui ka kõikidele tema klassikaaslastele vaatamaks nende endi poolt valitud filmi – foto eest, mis väärtustab koos tegutsemist. Auhinna paneb välja Apollo Kino. 
 • Eesti suurima fotograafia-alase online õpikeskkonnawww.fotokursus.ee 26 kursuse kogupakett väärtuses 299€ võidutöö autorile ja kõikidele tema klassikaaslastele ning õpetajale parima dokumentaal-grupifoto eest, millel on vähemasti kolm inimest.
 • Delfi Kogupaketi aasta digitellimus Ekspress Meedia lugejate lemmikpildi autorile koos kõikide oma klassikaaslaste ja klassijuhatajaga. Delfi Kogupaketti kuuluvad Delfi, Eesti Päevaleht, LP, Eesti Ekspress, Maaleht, Kroonika, RusDelfi, Oma Maitse, Maakodu, Eesti Naine, Anne ja stiil, Pere ja kodu, TervisPluss.
 • 5 tasuta aastast perepääset Eesti Rahva Muuseumisse koos fotoraamatuga „Rahvas – see tähendab inimesi“. kõige vahvamate olustikufotode eest.
 • 40 raamat-märkmikku “Kogumispäevik” Swedbanki poolt
 • Eripreemiad panevad välja ka Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Haridus- ja Teadusministeerium.
 • Aktiivsematele koolidele jäätiseauhind Balbiinolt!

Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja:

 • 5 perepääset Sportland Kõrvemaa Neliküritusele (sisaldab kõigile pereliikmetele osalust, vajadusel varustuse renti ning üritusele eelnevalt ööl majutust Sportland Matka- ja Suusakeskuses) Sportland Eesti poolt.
 • 5 perepääset Elva Seiklusparki 2022. aasta hooajal (pakett sisaldab seikluspargi külastust, varustuse renti, juhendamist ja jooki) Verevi motelli poolt.
 • 5×2 tasuta kinokinkepiletit Apollo Kino poolt.

Need auhinnad juba ootavad sind! Seega mis muud, kui fotoaparaat või nutitelefon kätte ja pildistama! Teravat silma ja julget meelt! 

Konkursi korraldab võrdsete võimaluste volinik koos Eesti Rahva Muuseumiga.  

Konkursi reeglid ja muu info:

https://www.erm.ee/et/news/vahva-fotokonkurss-kooli%C3%B5pilastele

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee