Üheksandikud kogusid uskumatu koguse küünlaümbriseid ja patareisid

IMGVäike-Maarja gümnaasiumi 9. klass osales juba kolmandat korda keskkonnakampaanias „Küünlaümbriste jaht“ ning võitis nii vabariiklikul tasemel kui ka Lääne-Virumaal esikoha.

Meie üheksandikud koos klassijuhataja Tuuli Saksaga kogusid uskumatu koguse – 27 492 tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbrist – ning sellega saavutati esikoht 7.–12. klasside arvestuses suurte koosseisude (16 ja enam õpilast) seas. Igas vanuseastmes tunnustati ka parimaid üksikkogujaid, 9. klassi õpilane Keneli Pohlak saavutas 7.–12. klassi õpilaste hulgas auhinnalise kolmanda koha. Käesoleval hooajal tutvustati kampaania raames oma esimest väikest sõpra “Patareijaht”, mille raames koguti A, AA, AAA ja nööp-patareisid. Meil õnnestus kokku koguda ka 10 720 patareid.

Meie 1.B klass koos klassijuhataja Jana Külmallikuga kogusid 8177 küünlaümbrist ja olid Lääne-Virumaal 1.–6. klasside arvestuses 55 osaleja seas 13ndad.

17. märtsil toimus Tallinnas Coca-Cola Plazas kampaania lõpusündmus ja parimate autasustamine. Auhinnatseremoonial olid tublimatel kätt surumas ja auhindu üle andmas sponsorite esindajad ning Mart Müürisepp ja Nublu, oma tervitused saatis keskkonnaminister Marko Pomerants. Pärast auhinnasündmust demonstreerisid päästjad avariisse sattunud autost kannatanu väljaaitamist. Hiljem suundusid auhinnavõitjad oma auhindu nautima. Meie üheksandikud said preemiaks kinopääsmed. Üheskoos vaadati uut õudusfilmi „Get out“, mis ei osutunudki eriti õudseks.

Aitäh emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele, sugulastele, koolikaaslastele ja õpetajatele, kes meid aitasid! Ilma teieta ei oleks me taas nii edukad olnud.

Eesti suurima keskkonnakampaaniaga «Küünlaümbriste jaht» kogusid ligi 15 500 last nelja kuuga üle 4,7 miljoni teeküünlaümbrise. Kampaania eesmärk on õpetada lastele jäätmete sortimise ja taaskasutuse olulisust. Kampaania peatoetaja on Kuusakoski ja see toimus neljandat aastat järjest.

 

Kaisa Tšakirov

Gümnaasiumi 9. klassi õpilane

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee