Tänusõnad Riigikohtu kaasuskonkursil osalemise eest

Riigikohtu kaasuskonkurss pakub 9.–12. klassi õpilastele põneva võimaluse asetada end õigusemõistja rolli ning lahendada kaasusi, mille sarnastega puutuvad kohtunikud kokku iga päev. Konkurss toimus juba 18. korda ning sinna laekus 104 tööd.

Meie koolist osales Riigikohtu kaasuskonkursil Angelina Alt 9. klassist õpetaja Kristi Põdra juhendamisel. Kaasuskonkursi žürii esinaine Julia Laffranque edastas osalemise eest tänusõnad:

 Loodan, et kaasuskonkursil osalemine andis teile ettekujutuse õigusemõistja rollist ja saate neid uusi oskusi ning loogilist mõtlemist tulevikus edukalt rakendada. Mul on väga hea meel, et meile laekus nii palju huvitavaid töid üle kogu Eesti nii neist koolidest, kes on varem läbi aastate aktiivselt osalenud kui ka täiesti uutest kohtadest. Teie töid lugeda oli rikastav, meeldisid andekad argumentatsioonid ja  uudsed vaatenurgad, samuti kohati väga vaimukad ja loomingulised lähenemised, mis andsid mulle palju positiivseid emotsioone.

Tore, et lisaks paragrahvide, eeskätt muidugi meie Põhiseaduses, õigele ülesleidmisele, oskasite neid ka kasutada, unustamata sealjuures inimlikkust. Küllap kohtume paljudega teist tulevikus, kas järgmisel kaasuskonkursil või siis juba juuratudengite ja kolleegidena.  Soovin eraldi tänada ka kõiki juhendajaid, kes suurt vaeva nägid ja noori innustasid. 

Ja lõpuks meenutagem Jaan Krossi sõnu: „Tuleks õpetada mitte teadmisi (mis nagunii ununevad), vaid teadmiste omandamise oskust ja õppimisprintsiipe. Ning kujundada iseloomu.

Aitäh, Angelina Alt ja õpetaja Kristi Põdra!

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee