Spordipäev tõi naeratuse näole

Spordipäeva pilte saab näha SIIT. 

25.-29. septembrini toimus meie koolis spordinädal ning 27. septembril spordipäev, mille puhul oli koolis elevust kui palju. Loomulikult leidus ka mitte nii motiveeritud õpilasi, kuid enamasti olid kõigil naeratused näol. Peamajas peeti seda päeva lausa kahes n-ö vahetuses: 4.A klass kuni 7. klass ja 8.-12. klassid. Võisteldi palliviskes, kuulitõukes, kaugushüppes, rippumises, klassidevahelisel teatevõistlusel ja 60- ning 400meetri jooksudes. Meedia tunni raames võtsime me spordipäeval tublimatelt kohtunikelt ja osavõtjatelt intervjuusid nagu päris tõsistel võistlustel.

Spordipäeval kohtuniku tööd teinud ja meie kooli kehalise kasvatuse õpetaja Geidi Kruusmann arvas, et võistlus kulges rahulikult ja sujuvalt. Küsimusele, kas oli aus võistlus, tuli kindlameelne vastus: „Kindlasti aus, iga sentimeeter loeb!“. Lisaks tunnistas õpetaja, et sellel aastal kõik, kes kohal olid, tõesti võtsid end kokku ja võrreldes eelmiste aastatega on hakatud tõsisemalt võistlema ja pingutama. „Õpilased soovivad saavutada paremaid tulemusi. Need, kes tunnis jalutavad ja ei jaksa sporti teha, olid tänasel spordipäeval üllatajateks,“ ütles ta. Õpetaja Geidi arvates motiveerib spordipäeval just see täpne arvuline tulemus: „Minu rõõm on seda suurem, sest avastame selliseid õpilasi rohkem, keda võiks ka kaugemale võistlema saata!“.

Ajaloo ja geograafia õpetaja, lisaks ka suurepärane kaugushüppe kohtunik Edgar Tammus arvas samuti, et võistlus kulges väga hästi. Vanema astme õpilastel läksid võistlused kuidagi ladusamalt, nooremad ei olnud nii organiseeritud. Kuid siiski, nooremad hüppasid rohkem kaugust kui vanemad. Võistlus oli igati aus, kõik mõõtmised tehti õigesti, sentimeetri pealt. Eelmise aasta tulemustega ei osanud ta kahjuks küll võrrelda, kuid oli märgata, et palju õpilasi oli jätnud tulemata. Üllatajaid spordipäeval ei olnud – need, kes tegelevad spordiga, tegid enda rekordid ja katsed ära nagu alati!

Lisaks õpetajatele võtsime me intervjuu ka meie kooli 11. klassi õpilaselt Jete Hendrika Loodilt, kes noppis medaleid lausa neljalt alalt, kusjuures kolm neist olid kullad! Enne võistluseid ei olnud tublil noorsportlasel pingeid, sest see on koolivõistlus ja Jete on harjunud võistlema. Igal nädalal käib Jete 5 korda suusatrennis, mis selgitab seda, miks tal on suurepärased tulemused. Iidoliks on tüdrukul Norra suusataja Johannes Høsflot Klæbo ja Jete enda tippsaavutuseks on Swedbanki ja Hawaii Expressi suusasarja lõppkokkuvõttes 15. koht.

Meie kooli 8.A klassi õpilane Karl Siimer ütles, et võistlus läks tema meelest tegelikult päris hästi, kuid kripeldama jäi see, et rippuda oleks võinud veel kauem. Poiss treenib regulaarselt, kuid siiski oli pinget veidi tunda. Nagu öeldakse, väike pinge teeb ju alati vaid head. Iidoleid temal võrreldes Jetega aga polnud: „Tahaksin olla isemoodi, enda jaoks, et hea välja näha!“. Parimad tulemused olid tal spordipäeval 400- ja 60meetri jooksus.

Kirke Tobreluts, Keneli Pohlak, Janelle Laukse

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee