Spordinädalal külastas kooli Spordi- ja Olümpiamuuseum

Neljapäeval, 28.09, oli meie kooli spordinädala puhul kutsutud tutvustama Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit kaks külalist: Rita Mägi ja Rait Männik.

Esitluse alguses tutvustas Rait Männik muuseumit, rääkides muuseumi ajaloost ja mida just muuseumi säilitab. Üks huvitav koht, mida tema mainis, oli see, et Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ei ole ega peaks olema vaikne koht, kus ei tohiks asju ei puutuda ega kasutada, vaid just julgustaks kasutama eksponaate praktiliselt ära, lubades külalistel kasutada erinevaid riideid, palle ja muud. Tema põhjenduseks oli see, et spordimuuseum ei saa olla spordimuuseum ilma spordita, sellepärast ongi neil erinevad interaktiivsed saalid ja kohad, kus saab proovida eksponaate.

Peale Rait Männiku tutvustust muuseumist, alustas Rita Mägi oma esitlust spordiajaloo kohta. Ta võttis lühidalt kokku Eesti spordiajaloo, rääkides nii meie kuulsatest sportlastest kui ka meie olümpiavõitjatest läbi aegade.

Peale mõlemat esitlust toodi esile kast, mille sees oli spordivarustus, riided ja jalatsid. Iga eseme kohta oli oma jutt  – nii kasutajatest kui ka üritustest või kohtadest, kus need olid kasutuses, millest rääkis jällegi Rait Männik. Peale seda esitlust anti luba õpilastel tutvuda varustusega, mis oli kaasa toodud.
Kui esitlus oli lõppenud, algas korraldajate koostatud viktoriin 5.-12. klassile. Küsimused olid koostatud spordi ja olümpia teemadel, paljudele sai leida vastuse eelnevalt näidatud esitlustest.

 

Indrek Niinemets

 

Katkendit Spordi- ja Olümpiamuuseumi esitlusest Väike-Maarjas saab näha Henrik Villem Seppingu ja Richard-Erich Trestipi tehtud videost:

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee