Raamatukogutunnid veebruaris

2.a ja 2.b klass pidasid raamatukogus raamatukogutundi. Tunni teemaks oli tutvumine lastekirjanik Henno Käo elu ja loominguga. Raamatukogus oli tema raamatutest väljapanek.

Õpilased said teada: Henno Käo sündis Saaremaal 10. jaanuaril 1942. aastal. Ta oli väga andekas ja mitmekülgne inimene. Henno Käo oli lastekirjanik, luuletaja, raamatukunstnik. Peaaegu kõikidele oma raamatutele on ta ise pildid joonistanud. Peale selle oli nukufilmide kunstnik – lavastaja,  ansambli „Peoleo“ üks asutaja, laulusolist, laulutekstide autor.

Tema esimene raamat „Suure Kivi lood“ ilmus 1985. aastal. Kirjanik oli siis 43-aastane. Oma eluajal jõudis ta kirjutada 28 fantaasiarikast ja naljakat lasteraamatut ja 4 lasteluule raamatut.

Henno Käo on oma raamatutega „Dondijutud“ ja „Kusagil mujal“ Nukitsa konkurssidel võitnud  esikohad ja raamatud „Oliüks“ ja „Olematu saar“ pälvisid kolmandad kohad. Raamat „Kusagil mujal“ on võitnud ka Miku-Manni oma raamatu konkursi ning valiti viie kaunima lasteraamatu hulka. Henno Käod on tunnustatud Valgetähe medaliklassi teenetemärgiga ja Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhinnaga.

Sellest kõigest rääkis õpilastele raamatukoguhoidja ja oma jutu lõpetuseks luges katkendi raamatust „Dondijutud“.

Liidia Arumägi

Algklasside maja raamatukoguhoidja

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee