Õpilased tutvusid loovagentuuri PULT tööga

16. märtsil külastasid kolm Väike-Maarja Gümnaasiumi ja kolm Simuna Kooli õpilast loovagentuuri Pult. Neid saatsid õpetajad Liivika Harjo, Kristi Põdra, Helina Lükk ja Elle Alber. Pult on loovagentuur, mille eesmärgiks on oma klientide toetamine ja aitamine seoses turundustegevustega. Nad kujundavad reklaamlehti, videoklippe, kodulehti, tegelevad tootedisaniga. Tuntuks ja tunnustatuks on nad saanud innovaatiliste ekspositsioonidega. Näiteks Eesti Tervishoiu Muuseumis  “Elada või mitte? Suhkrus on küsimus”, merepäästenäitus “Mayday, mayday, mayday” Lennusadamas, “Müstiline ürgmeri”, “Kelle usk on õige?” Eesti Ajaloomuuseumis. Nende bürooseina ehivad mitmed auhinnad. Just meie töövarjupäeva õhtul lisandus neile veel üks juurde. Loovusfestivalil “Kuldmuna 2018” said nad Kuldmuna keskkonnadisaini kategoorias.

Päev algas rongisõiduga Tamsalust Tallinnasse. Balti jaamast suundusime juba Pulti, kus juhatati meid nõupidamisteruumi. Seal kohtusid meiega projektijuht Maaja Kuiv ja kunstiline juht Raivo Randoja. Pärast tutvumist andsid nad meile ülevaate firma tegevusalade kohta ning näitasid parimate tööde portfooliot. Inimesi, kes teevad oma tööd kirega, on väga hea kuulata. Kuna Pult on Võivere Tuuleveski ekspositsiooni kavandaja ja teostaja, siis tutvustasid nad meile oma visiooni ja näitasid ka ruumilist plaani. Meile väga meeldis, et tunti huvi ka meie, õpilaste, arvamuste vastu ja kuulati ka meiepoolseid ettepanekuid. Pärast arutelu avanes meil kõigil võimalus jälgida ja tutvuda ettevõtte töötajate argitoimetustega. Näiteks nägime, kuidas valmib üks reklaamklipp. Kuna reklaam on avaldamata, siis me ei tohi reklaamklipi sisust ja tellijast rääkida. Disainer Marje näitas, kuidas valmivad infotahvlid. Kristelil avanes võimalus katsetada graafiku tööd kaasaegsel graafikalaual. Töötajatele väga meeldis, et me tundsime nende töö vastu huvi, nad vastasid meelsasti meie küsimustele.

Pärast lõunasööki Al Mare Grillis jätkus meie töövarjupäev Puldis. Hiljem tegime päevast kokkuvõtte. Nii meil kui ka neil olid päevast positiivsed muljed. Puldi töötajate jaoks oli see esmakordne töövarjuprojekt. Tõenäoliselt kohtume Puldi meeskonnaga Võivere Tuuleveski ekspositsiooni teostamise protsessis lähitulevikus veel.

Sellised kogemused on meiesuguste noorte jaoks väga vajalikud, sest nägime, missuguseid võimalusi on meil eneseteostuseks. Aitäh kõigile osapooltele, kes pakkusid meile võimalust seda saada!

 

Gümnasistid

Kristel Kortin, Keneli Pohlak, Kirke Tobreluts

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee