Meil käis külas kirjanik Aidi Vallik

„Tore naine!” – nii arvas üks õpilane kohtumisest kirjanikugaAidi vallik

1. veebruaril käis meie kooli 6.-8. klasside õpilastel külas laste- ja noorsookirjanik Aidi Vallik, kes on eelkõige tuntud oma Anni-lugudega. Kõige enam on tunnustust ja auhindu pälvinud Aidi Valliku esimene noorsooromaan “Kuidas elad, Ann?”. Raamatust on tehtud palju kordustrükke, tõlgitud meie lähinaabrite keelde, lavastatud näidend, valminud kuuldemäng ja raamat on ka kooliprogrammis. Meie seitsmendate klasside õpilastel on just see teos lugemisel, seepärast oli eriti tore kuulata Anni-raamatute saamislugusid. Lood olid nii huvitavad, et mitu 6. klassi õpilast lubasid järgmisel aastal kõik need raamatud läbi lugeda.

 

Külaline kirjeldas põnevaid seiku ka oma teletööst stsenaristina telesaates “Saladused”  ja tööst Saksamaa tõsielusarja „Suletud uste taga” eestipäraseks kohendamisel. Nii mõnigi õpilane kurvastas, et saadet „Saladused“ sellest hooajast enam ei tehta.

 

Peale Anni-lugude on tema sulest ilmunud mitu luulekogu ning mitmeid lasteraamatuid.

 

Mõned arvamused õpilastelt:

* Olen rõõmus, et sain võimaluse üritusel osaleda ja ootan uut kohtumist mõne kirjanikuga.

* Sain teada, kuidas mõned telesaated valmivad.

* Väga huvitav oli kuulata. Tundus, et ka teistel oli huvitav, sest saal oli enam-vähem vaikne. Võiks rohkem taolisi üritusi korraldada.

* Väga hea aja sisustamine ja väga tore kirjanik. Võiks tihemini kuulata kirjanikke või muid kultuuriinimesi. Sain teada väga palju uut ja huvitavat.

 

Tund kirjanikuga möödus imekiirelt, liigagi kiirelt. „Oleks võinud kauem kesta, oli nii põnev!”, arvasid mitmed õpilased.

 

Karin Kiik

Kooliraamatukogu juhataja

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee