Meie rahvatantsijatel on värvikas kevad

IMG_6650Väike-Maarja rahvatantsijatel ja tantsuõpetaja Egnel on käsil eriline kevad. Selja taga on kaks maakondlikku eelproovi ehk ettetantsimist, mille tulemusi ehk otsust suvisele XII noorte tantsu- ja laulupeole pääsemise kohta, on oodata maikuus. Tantsupeo ettevalmistusena andsid tantsijad märtsi lõpul kevadkontserdi ka nö koduväljakul ehk gümnaasiumi peamajas.

Tantsupeole pürgivad Väike-Maarja gümnaasiumist nelja vanusegrupi rahvatantsijad: 1.-2. klassist, 3.-4. klassist, 7.-9. klassist ja C ehk noorte segarühmad. Tantsijate juhendaja on õpetaja Egne Liivalaid.

Nagu sügisel selgus, valiti meie C-sega rahvatantsurühma ja tantsuõpetaja Egne saadetud kollaaž „Traditsioonides peitub tulevik“ võidutööde hulka ja annab neile võimaluse 2017. a kevadel osaleda Strasbourgis Euroopa Parlamendis Euroscola noorteprogrammis.  Sissejuhatuseks maikuus toimuvale auhinnareisile mängisid Väike-Maarja gümnaasiumist 48 noort märtsis Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu. Lisaks rahvatantsijatele kaasati ka teisi noori 9.-12. klassist. Simulatsioonimängu raames toimus viktoriin, mille võitis 12287 punktiga Liisa Siirak, kes määrati seejärel Euroopa Parlamendi presidendiks. Väike-Maarjas üheks päevaks sisseseatud Euroopa Parlamendis töötati eelnõudega pagulaskriisi, noorte tööhõive ja e-kaubanduse teemadel. Noored võtsidki simulatsioonimängus vastu eelnõu, mis kohustaks riiklikke ja eraasutusi 15% ulatuses tööle võtma 19-26aastasi ja seda riikliku toetuse abil. Vastu võeti ka eelnõu ettevõtetele digitaalse keskkonna loomise kohta, kus need saaksid piiriüleselt tegutseda. Pagulaskriisi küsimus tekitas erinevaid arvamusi, kaaluti muu hulgas intelligentsustestide läbiviimist ja kohustuslikku keeleõpet ning kokkuvõttes jäi eelnõu enamike erapooletuse tõttu vastu võtmata. Simulatsioonimänge viib läbi Civitta Eesti koostöös Euroopa Parlamendi Infobürooga Eestis.EP simulatsioonimäng

Soovime ilusat auhinnareisi Strasbourgi ja loodame kõiki meie tantsijaid näha XII noorte laulu- ja tantsupeo tantsumurul!

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee