Meie gümnasisti Heiki Sädemi võidupilt jõudis postkaardile

Puu-du-ta mind. Heiki Sädem. Väike-Maarja gümnaasiumi 10. klassi õpilase Heiki Sädemi joonistus „Puu-du-ta mind“ valiti üle-eestilise heategevusliku joonistusvõistluse „Mina jään“ üheks võidupildiks ning jõudis seeläbi ka SOS Lasteküla toetuseks loodud postkaardile. Samuti on tema töö esindatud konkursi ülevaatenäitusel Tallinnas Viru Keskuses.

 

Joonistusvõistlus „Mina jään“ toimus käesoleva aasta kevadel XII noorte laulu- ja tantsupeo  korraldajate ning SOS Lasteküla eestvedamisel. Korraldajate sõnul oli võistluse eesmärgiks, et iga laps saaks soovi korral toetada SOS Lasteküla tegevust ning et laulu- ja tantsupeo teemad ja sõnumid rohkem omaks ja tuttavaks saaksid.

 

ERR Lastejaama lehel toimunud avalikul hääletusel selgusid joonistusvõistluse kolm võitjat, lisaks Heiki Sädemile Väike-Maarja Gümnaasiumist ka Mirtel Ostra ja Agnes Rohtsalu Friedebert Tuglase nimelisest Ahja Koolist.

Joonistusvõistluse kolmest võidutööst trükkis SOS Lasteküla postkaardid, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lastekülade laste ja perede toetuseks.

Heiki Sädemi juhendaja oli Väike-Maarja gümnaasiumi kunsti- ja käsitööõpetaja Eda Erras. Heiki klassijuhataja Kristi Põdra rõõmustas, öeldes, et võit läks õigesse kohta, sest Heiki ongi suure südamega poiss, kellele läheb teiste aitamine korda.

Joonistusvõistluse näituse avamisel 15. septembril anti pidulikult üle auhinnad ja tänukirjad ning esitleti kolmest võidutööst loodud rahvuslike motiividega postkaarte. Näitus „Mina jään“ jääb Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluse juures avatuks kuni 15. oktoobrini. Postkaarte on võimalik osta erinevatest raamatupoodidest ja SOS Lasteküla e-poest.

telemaja-ja-viru-keskus-036-1

Heiki näituse avamisel autogramme jagamas

telemaja-ja-viru-keskus-032 telemaja-ja-viru-keskus-028

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee