Meie gümnaasiuminoored võtsid vastu väljakutse “Eesti tantsib”

“Eesti tantsib” projekt jätkab Soome 100.aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud kampaaniat “Koko Suomi tanssii”. “Et Eesti tähistab ka oma 100. sünnipäeva, siis otsustasid Soome poolsed korraldajad, eesotsas projektijuht Riitta Aittokallioga mõtte eestlastele edasi kinkida.

Mõte on kutsuda kogu Eesti tantsima ja teha sel kombel vabariigile kingitus.

Meie gümnaasiuminoored on väljakutse vastu võtnud. Valikaine tunnis sai igaüks valida viie tantsu hulgast endale sobiva.  Kõigepealt õpitakse tants selgeks rühmas ja seejärel õpetatakse ka teistele. Seejärel salvestame videod ning siis kutsume juba kõiki oma tuttavaid ka kaasa tantsima.

Kampaaniat “Eesti tantsib” korraldavad Koolitants, Eesti Rahvusringhääling koos Eesti Tantsuagentuuri ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tantsida võib kõikjal: kodus, kontoris, ametiasutustes, looduses, kus iganes ennast mugavalt ja hästi tunnete. Osalema oodatakse absoluutselt kõiki – lapsi, sõpruskondi, töökollektiive, asutusi, üksikisikuid. Kõigi viie tantsu saateks kõlav muusika pärineb Raadio 2 eestvedamisel kokku pandud Saja Aasta Hiti tabelist. Veebilehel err.ee/eestitantsib on väljas viis spetsiaalselt “Eesti tantsib” kampaania tarbeks loodud originaaltantsu videot koos õpetustega. Valida saab eesti tantsu, kaasaegse tantsu, balleti, showtantsu ja tänavatantsu vahel. Tunnustatud koreograafid on teinud tantsud nii, et igaüks saaks hakkama.

Valiktunni raames oli meil võimalus ühe tantsu loojaga lähemalt tuttavaks saada ja 6. veebruaril käis meil külalistundi andmas eesti tantsu autor koreograaf Liisa Laine. Tund algas kerge soojendusega ja sujus mõnusas õhkkonnas. Noored olid tublid ja pälvisid Liisalt tunnustuse. Väike-Maarjas sündinud koreograaf imetles ja kiitis ka meie sportimisvõimalusi ning vastas tunni lõpus noorte küsimustele.

 

Liisa Laine endast:

“1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused…
Alustasin oma tantsuteed 6-aastaselt. Käinud olen nii Rahvatantsuansamblis ,,Sõleke”, tänavatantsu stuudiotes ,,Stuudio One” ja ,,D’lux” ning Tantsuakadeemias. Tantsimisega tõsisemalt hakkasin tegelema, kui 2006. aastal astusin sisse Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli tantsijakoolituse kursusele ning peale tantsukõrghariduse omandamist pakuti mulle selles koolis juba õpetaja ametit. 2010 aastal õppisin Rootsis Stockholmi Balleti Akadeemias Streetlinjen kursusel, 2011 alustasin oma õpinguid Tallinna Ülikoolis koreograafia osakonnas, mille lõpetasin aastal 2015. Noorte ja laste õpetaja olen olnud aastast 2009 Eesti Tantsuagentuuris ning lisaks vedanud show- ja varietee truppe ,,Twister” ning ,,Le Royal”. Aastal 2014 asusin õpetama Tantsuansamblis ,,Tuisuline” ja tantsustuudios ,,Tantsugeen”. Tantsijana olen tegev Tantsuteatris ,,Tee Kuubis”, Rahvusooper Estonia etenduses ,,Prints ja Kerjus” (lisaks ka trupijuht), ,,Utopia Entertainment” ning Liis Lemsalu taustatantsijana. /…/

2.Sinu jaoks olulised mõjutajad, eeskujud, õpetajad …
Peamiselt mõjutab mind käesoleva hetke keskkond, kus viibin: õpetajad, projektid, kaaslased. Kindlasti tantsijana kõige inspireerivam oli aasta Rootsis, kus sain õppida nii paljude erinevate, mitmekülgsete ning rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafide käe all. Head mälestused ja elamused olen saanud erinevatelt festivalidelt näiteks ,,Dance and the Child International Conference’’ Jamaical, kus osalesin tantsijana. Samuti SWOP festival Roskildes, kus mul oli võimalus näha mitmeid rahvusvahelisi lavastusi. Kindlasti viimane kõige suurem motivatsiooni hetk oli osalemine USA’s LA ,,Millenium Dance Complex’’ hip-hop ja contemporary jazz meistriklassides./…/”                                          Info: Eesti Tantsuagentuur /tantsuagentuur.ee

 

Egne Liivalaid

Rahvatantsu õpetaja

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee