Meid külastasid Virumaa pärimusmuusikud

Väike-Maarja Gümnaasiumit külastasid 15. novembril pärimusmuusikud Taavet Niller, Tõnis Kirsipu ja Martin Müller. Kõiki kolme muusikut ühendab Virumaa pind, kus nad on sündinud ning loomulikult see, et kõik tegelevad muusikaga. Eesti Pärimusmuusika Keskuse eestvedamisel on korraldajatel kolmeaastane kogemus piirkondlike koolikontsertide läbiviimisel ning tagasiside õpilastelt ja muusikutelt on väga  positiivne.

Algkoolimajas ja seltsimajas toimunud kontserdil mängisid esinejad erinevaid pillilugusid ja laulsid laule Virumaalt, mis on kas päritud esivanematelt või leitud Rahvakultuuri arhiivi varasalvest ning taaselustatud. Kontserdil räägiti ka mõne sõnaga vanadest kommetest, oma pillidest, pillimeestest ning seletati, millest muusikapalad räägivad. Kõik kokku tutvustas Virumaa muusikalist pärandit. Iga pillimees esitas oma instrumendil ka soolopala. Kontserdi käigus said kuulajad kaasa laulda ja rütmi hoida. Iga pala tervitati tugeva aplausiga ja viimane lugu tõmbas algkoolimajas lapsed kaasa tantsimagi.

TAAVET NILLER on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia muusika osakonnas jazzmuusika eriala, kus tema põhipilliks oli kontrabass ja basskitarr. Ta on end täiendanud vahetusaastal Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemia Maailmamuusika osakonnas. Tegutsev koosseisudes: Curly Strings, Gjangsta, Phosphorus trio, Machete. Kontrabassi ja basskitarri õpetaja Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis ning Viljandi muusikakoolis.

TÕNIS KIRSIPU on esimene diplomeeritud pärimusmuusika löökpillimängija Eestis, kes on loonud unikaalse folktrummi komplekti ning omanäolise mängustiili. Tõnis on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal, hetkel õpib Eesti muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris ning õpetab Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis pärimusmuusika löökpille. Tõnis on musitseerinud erinevates koosseisudes nagu Duo Malva ja Kirsipu,  Phosphorus trio,  Estonian Folk Orchestra, Ars Apta, VonKuusk jpm.

MARTIN MÜLLER on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning töötab Tapa Muusika- ja Kunstikoolis lõõtspilli õpetajana. Üksikpillimehena ja koos õpilastega on üles astutud paljudel kontsertidel.
Egne Liivalaid

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee