Matemaatika igal sammul

Väike-Maarjas on traditsiooniks saanud, et ühel sügisnädalal vaatab matemaatika kooliperele iga nurga pealt vastu. Matemaatika ümbritseb meid elus kõikjal, sügiseti peame aga lausa eraldi matemaatikale pühendatud nädalat: gümnaasiumi peamaja ja õppekeskuse matemaatikanädal leidis aset 21.-25. novembril ja algklasside majas 5.-9. detsembril.

Peamaja matemaatikanädalasse mahtus pranglimise (ehk aja peale peastarvutamise) koolifinaal, milles osalejad selgitasime eelnevalt välja klassivoorudes. Samuti võtsid 5.-9. klass mõõtu matemaatikaolümpiaadi koolivoorus. Iga päev oli võimalik vastata matemaatilistele päevaküsimustele ning ühel päeval kogu klassiga matemaatilisele viktoriinile, mis lõimis omavahel erinevaid õppeaineid ja valdkondi. Kooliõdegi sidus omavahel matemaatika ja tervisepäeva, koostades kooliperele piparkookide suhkrusisaldusega seotud päevaülesande.

7. klassi õpilaste abiga viisime kahel päeval läbi matemaatilised mängud – suure nuputamisvõistluse internetis levivatest konksuga arvutusülesannetest ja mälugümnastika, kus testisime, kui palju inimesed minuti jooksul erinevaid asju meelde suudavad jätta. Kodulehel ja Facebookis oli võimalik vastata nädalaküsimusele, millele õigesti vastajate vahel loosisime välja auhinna.

Algklasside maja matemaatikanädal sisaldas samuti trikiga päevaküsimusi, pranglimist ning pingutust nõudvat olümpiaadi.

Matemaatilisi võistlusi laiendasime ka õppekeskusesse, mille õpilased samuti oma pranglimis- ja nuputamisoskuse ning mälu proovile said panna.

Pranglimises läksid esikohad 1. klasside arvestuses Reino Kallasele, 2. klassis Kaspar Liivakule, 3. klassis Kristo Prinkenile, 4. klassis Joannes Peeter Kuddile, 5.– 6. klasside arvestuses Erik Reinartile, 7.-9. klassis Ege-Ly Petermannile, 10.-12. klassis Mairo Kivipõllule, õppekeskuses I kursusel Gelly Prossile ja II kursusel Tairi Tiimusele.

Olümpiaadi koolivoorul said esikohad 1. klassis Jette Kriit, 2. klassis Laura Eenpuu, 3. klassis Eva-Angelica Kaldaru, 4. klassis Annalisa Kesküla ja Kati-Ly Randviir, 5. klassis Riko Remi Mitt, 6. klassis Äshly Veedler, 7. klassis Krislyn Kitsing, 8. klassis Richard Veelaid, 9. klassis Keneli Pohlak.

Tublimaid tunnustati koolikogunemisel detsembris.

Matemaatikaõpetajad Heli Reinart, Larissa Käbin, Heili Nõgene ja algklasside maja klassiõpetajad tänavad kõiki osalejaid!

Matemaatikanädala tulemused 2016

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee