Marje Eelmaa: „Õpilastele õppimislusti. Õpetajatele julgust olla innovaatiline.“

Direktor Marje Eelmaa kõne Väike-Maarja Gümnaasiumi ja Õppekeskuse 2015/2016. õa avaaktusel 1. septembril 2015. a.

Tere tulemast uude kooliaastasse!1179_13998_p_v_Marje_Eelmaa_8222Opilastele_oppimislusti_Opetci53i

 

Tere tulemast, õpilased, kolleegid, vanemad, vanavanemad, vanavanavanemad ja koostööpartnerid vallavalitsusest!

 

Kalendrisse kaedes saame tõdeda, et suvi kestab veel. Samas on märgata, et suvi on pakkimas värviküllaseid reisikohvreid naasmaks tagasi suvemaale. Kohvrisse pannakse tallele kõik, mis mahub kevade ja sügise vahele. Mõni juturaamat, elamus matka- või spordirajalt, vanaema maasikamoos, magus hommikuuni, kontserdikülastus, mõnel turismireis Legolandi, teisel Nuustakule. Ja palju, palju muud, mida siinjuures raske üles lugeda.

 

Mina käisin suvel Lottemaal. Küsite miks? Ikka selleks, et rohkem aimu saada mõttemaailmast, kus rändavad need, kes täna oma kooliteed alustavad. Kui mul oleks võimalus omada Harry Potteri võlukeppi, siis muundaksin end koeratüdruk Lotteks ning asuksin õppima Leiutajateküla  kooli. Loomulikult meeldiks mulle kõige rohkem kehalise kasvatuse tund, kus koolidirektorist kehalise kasvatuse õpetaja mängib meiega vaid padjasõda. Matemaatika vastu mul ei oleks ka midagi, sest ruutjuur üheksast annab mulle võimaluse ära süüa kolm pannkooki. Keemiakatsete tegemisel oleksin ettevaatlik, aga välku, pauku ja suitsu saaks koolimajas näha kindlasti. Lisaks limonaadimasinale leiutaksin mahekartulikrõpsumasina, mis väljastaks vaid tervislikke krõpse. Porgandikasvatust katsetaksin põhjalikult ning loodan teada saada, kuidas porgand tegelikult kasvab. Kui saak käes, siis püüan sellest ühe sefiiritordi valmistada. Rehviõpetuse tundi ma läheksin kindlasti, sest siis saaksin hakkama oma tõukeratta esikummi parandamisega.

 

Tänasel päeval on kõigile ilmselge, et ma end koeratüdruk Lotteks muuta ei saa. Olen meeleldi direktori rollis edasi ja püüan teha kõik endast oleneva ning muuta meie koolidki pisut Leiutajateküla kooli moodi. Meie koolide siltidel on kirjas Väike-Maarja Gümnaasium ja Väike-Maarja Õppekeskus. Väärt koolid Virumaal. Koolid, kus on väärt õppida ja õpetada. Koolid, kus on põnev ja kaasahaarav õpikeskkond.

 

Soovin kõikidele õpilastele õppimislusti, olenemata sellest, kas õpid esimeses klassis või viimasel kursusel! Peame kõik üheskoos õppima, pingutama ning koostööd tegema. Õpetajatele soovin jõudu, loovust ja loomingulisust ning julgust olla innovaatiline!

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee