Liidia Arumägi pälvis üle-eestilisel konkursil tunnustuse

 

tanukiriVäike-Maarja Gümnaasiumi algklasside maja raamatukoguhoidja Liidia Arumägi oli tänavu üle-eestilisel Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu konkursil tiitli „aasta kooliraamatukoguhoidja 2016“ nominent.

Tema kandidatuuri esitasid kolleegid Väike-Maarja Gümnaasiumi algklasside majast ning teised kooliraamatukoguhoidjad Lasila Põhikoolist, Kadrina Keskkoolist, Rakvere Põhikoolist, Rakvere Gümnaasiumist, Tapa Gümnaasiumist, Haljala Gümnaasiumist, Rakvere Reaalgümnaasiumist.

Konkursi nominente tänati Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kooliraamatukogude sektsiooni sügisesel teabepäeval.

 

 

img_1562_1

Liidia Arumägi muinasjutuhommikul

Lasila Põhikooli kooliraamatukoguhoidja Kadi Prants kirjeldab Liidiat nii:

“Meie keskel on inimesi, kes ei torka silma, aga kui tähelepanelikult jälgida nende juttu ja kuulda mõnest tegemisest, siis imestad ja imestad ning tekib soov olla ka samasugune.

Ega ju teiste tegemistest täpselt teagi, aga kõik, mida ma kuulnud olen ja mis jutu sees on välja tulnud, paneb mõtlema, et see on just see inimene, keda peaks tunnustama. Liidia on teinud oma tööd päris pikalt. Sektsioonil toimus mõni aeg tagasi koosolek-väljasõit Väike-Maarjasse ja peale suure koolimaja (kus oli väga hästi korraldatud vastuvõtt), külastasime ka Liidiat tema algklasside raamatukogus. Vastuvõtt oli südamlik ja kostitajaks imeliselt soe inimene. Liidia oskab kogu aeg naeratada! Imestasin juba tookord, et kuidas ta kõike jõuab, kuidas ta kõike oskab ning tema ideedel ei näi lõppu olevat. Liidia tegutseb oma raamatukogus vaikselt aga järjekindlalt. Ta tegeleb lastega ka pikapäevarühmas, korraldab etendusi ning meisterdab lastega ajakohaste teemade raames. Liidia koostab ise viktoriine ja huvitavaid küsimustikke, alustab ürituste planeerimisega varakult ja teeb korralikult eeltööd.

NB! Liidial on raamatukogus Aabitsate kogu, mis on tema hobi olnud aastaid. Kõige vanem aabits on aastast 1923. Ja mis põnev lugu veel välja tuli, tal on tööjuubel – 20 aastat. Ajastus on justkui loodud!”

 

Väike-Maarja Gümnaasiumi algklasside huvijuht Egne Liivalaid räägib Liidiast järgmist:img_1570

“Väike-Maarja Gümnaasiumi algklasside maja vanas väärikas Alar Kotli koolihoone vanimas osas asub hubane raamatukogu, mille töötajaks aastaid Liidia Arumägi. Olles ise Väike-Maarja Gümnaasiumi vilistlane, teab ta peensusteni kooli ajalugu, mida õpilastele raamatukogutundides pajatada. Liidia osaleb aktiivselt VMG vilistlaskogu töös ja lööb alati jõu ja nõuga erinevatel talgutel ja tegemistel kaasa. Pühendumine, täpsus ja nõudlikkus nii õpilaste kui ka iseenda suhtes iseloomustab teda kõige paremini. Tema tööplaanid on aegsasti valmis ning sisaldavad väga eriilmelisi tegevusi. 2015.-2016. õppeaasta tööplaanis olid koha leidnud:

Septembris – raamatukogutunnid kõikidele klassidele teemal „Oskan raamatukogus käituda ja hoida raamatuid“. Lastekirjanik K. Hinrikuse raamatuid tutvustav stend. Ettelugemine  K. Hinrikus „Konnade mäss“. Õppevahendite tellimine.

Oktoobris – A. Kivirähki tutvustav stend, ettelugemispäev, mil 4. klasside õpilased loevad teistele. Stend „Karlsson ja Pipi peavad sünnipäeva“.

Novembris – kirjanduslikul karnevalil Pipi ja Karlssoni teemaliste lühinäidendite ettekandmine ettevalmistatud õpilaste poolt.

Detsembris – algkooli traditsioonilise jõululaada toetamine heategevusliku raamatuloteriiga. Jõulumuinasjutu jutustamine kõikidele klassidele.

Jaanuaris – raamatunäitus ja stend „Rahvajuttude koguja W. Grimm – 230“. Muinasjututund – Grimmide muinasjutt.

Veebruaris – õpilaste joonistuste näitus. Stend „H. Mänd 90“.

Märtsis – stend emakeelepäevaks. Klassidevaheline viktoriin „Lugeda on mõnus“

Aprillis – tähistada rahvusvahelist lasteraamatupäeva ettelugemisega. Kohtumine kirjanik Andrus Kivirähkiga.

Mais – ettelugemine M. Moskvina „Mis juhtus krokodilliga?“. Viktoriinidest kokkuvõtted ja parimatele auhinnad. Tublimate laenutajate autasustamine.

See on lühike ülevaade tööst, mis Liidia põhitöö – laenutamise, raamatukogu paberimajanduse ja õppekirjanduse eest vastutamise – kõrvale mahub. Näiteks jõululoterii ettevalmistamine algab juba novembri alguses, kui vabatahtlikud meisterdavad erinevaid käsitööesemeid auhindadeks. Eelmisel aastal oli populaarne pärlitega pusimine ning huvilisi abistamas mitmeid. Aastaid tegutses tema käe all alaline näitering, kellega toodi koju algklasside teatripäevadelt erinevatel hooaegadel erinevaid preemiaid. Näiteringi ei ole nüüdseks paar aastat avatud, kuid pisik püsib ja ikka ning jälle võtab ta kokku grupi huvilisi ning lavastab teiste rõõmuks mõne lühiloo. Oma tegemistest avaldab Liidia artikleid algklasside ajalehes Mikud&Mannid. Raamatukogu on saanud tema käe all hubaseks ja mõnusaks paigaks, kuhu tulla uut lugemisvara otsima või lihtsalt suhtlema toreda inimesega, kellel on alati sinu jaoks aega. Lapsed armastavad teda!”

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee