Kirjanik Heli Künnapase külaskäik

9. novembril külastas Väike-Maarja Gümnaasiumi kirjanik Heli Künnapas, kelle sulest on ilmunud neli noorsooromaani, üks tõsieluteos ning ka täiskasvanutele mõeldud raamat.

Künnapas kohtus Väike-Maarjas 10.-12. klassi õpilastega, tutvustades neile kirjanikuelu tagamaid ning heites valgust oma teoste ideedele ja motiividele. Künnapas tõi välja erinevaid sõnumeid, mida ta oma raamatutega öelda on tahtnud. Teosest „Tristan“ jäi õhku mõte: „Ära mõista hukka neid, kelle elust sa täit pilti ei tea!“

Kirjanik ise peab oma loomingu kõrgpunktiks noorsooromaani „Ütlemata sõnad“, mille kaante vahele saamine võttis aega üle 15 aasta.

Kohtumise teine pool keskendus kirjanikuelule. Künnapas tõdes, et Eestis pole oma teoste avaldamine alati lihtne: tema tõsielulist raamatut „Minu ilus elu maal“ kirjastused trükkida ei soovinud ning sellest ajendatuna pani ta aluse oma isiklikule kirjastusele.

Künnapse sõnul on tema raamatud saanud tugevat mõjutust tema eraelust. Teose „Tähtajaline elu“ põhiideeks olev aastane lapsehoidjatöö Ameerikas on seotud kirjaniku sarnaste kogemustega New Yorkis ja Chicagos. Ka raamat „Ütlemata sõnad“ on kirjutatud osaliselt tõsielus juhtunud sündmuste põhjal ning trükises on tänusõnad inspiratsiooni pakkunud inimestele.

Väike-Maarja gümnaasiumi õpilased jäid kohtumisega väga rahule, sest pea igaüks leidis endale mõtlemapaneva tarkusetera eluteele kaasa. Kohtumise kirjanikuga tegi võimalikuks meie kooli raamatukogu.

VMG abituriendid

 

Juhendas: eesti keele ja kirjanduse õpetaja Seidi Lamus-Tšistotin

 

Vaata pilte kirjanikuga kohtumisest siit:

Kirjanik Heli Künnapas 09.11.2016

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee