Kevad on salamisi tulnud meie südamesse

Vaata meie kevadisi pilte SIIT.

Algklasside majas on tärkamist ja ärkamist olnud juba alates märtsist. Küll on mõnes vaasis pajutudud oma pehmet helki heitmas, küll on kaseoksal tärganud lehed või ennäe imet, sirelid on õide puhkenud! Klassides on tehtud katseid, uuritud loodust, pildistatud ja vaadeldud. 1.a klassis kasvavad herned, 2.b klassi aknalaual püüavad päikest mõlema teise klassi õpilaste tomatitaimed. 2.a klassi aknalaual sai jälgida sibulate kasvamist. Põnev on jälgida muutusi, mis iga päev silmnähtavalt toimuvad.

IMG_25873.a, 3.b klass osalevad Räpina Aianduskooli poolt pakutud taimeprojektis „Sõprusetera“.  Räpina Aianduskool kutsus õppeasutuste õpilasi ja õpilasgruppe osalema taimeprojektis “Sõprusetera”. Projekti eesmärgiks on kasvatada, hooldada ja vaadelda aedherne taimi, võrrelda nende kasvu ja saada vilju. Räpina Aianduskooli õpilased ja juhendajad teevad katse kaasa, jagavad õpetusi, soovitusi, meeldetuletusi ja annavad nõu tekkivate küsimuste korral. Lisaks taimede kasvatamisele ootavad ees iganädalased huvitavad viktoriiniküsimused, mitmed konkursid ja võistlused ning kevadine maitsev ja tervislik hernesaak. Kõiki tegevusi kajastame projekti kodulehel, mis avanes 14. veebruaril 2017. Aianduskool toimetab registreerunud gruppidele aedherne sortide ‘Valma’ ja ‘Erme’ seemned.

4. klass tegi ühiselt läbi redise idandamise erinevates tingimustes. Katsetati idandamist viies erinevas keskkonnas – külmkapis, üleni vees, niiskelt, kuivalt ja pimedas. Katse käigus selgus, et seemnete idanemiseks on vaja valgust, soojust ja niiskust.

1.b, 2.a ja 3.b klass osalevad projektis „Tere, kevad!“. Vaadeldakse ja märgitakse üles liikide ilmumist meie piirkonda, lahendatakse viktoriine, joonistatakse, pildistatakse ja luuletatakse. Tegemisi saab jälgida aadressil-  http://tere.kevad.edu.ee/

Ja juba ongi näha, et kogu see sagimine, kasvatamine ja kasvamine on looduselegi mõju avaldanud – kevad on saabunud.

 

Egne Liivalaid

Algklasside huvijuht

 

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee