Jõulueelne nädal Väike-Maarja Gümnaasiumis

Nädal algas VMG jõulukontserditega. 18. detsembri hommikul kell 12.00 toimus õpilaste jõulukontsert ning kell 18.00 said tulla seda nautima kõik, kes soovisid. Esinesid erinevatest vanuseastmetest noored plokkflöötide, ukulelede, kellukeste ja muude instrumentidega. Sai kuulda ilusaid jõululaule ning paar draamaringi olid selleks puhuks valmistanud ette ka näidendid.

Kuna peagi on saabumas jõulud, siis otsustas VMG õpilasesindus jõulumeeleolu tekitamiseks käima panna kooliraadio. Raadio mängis kolmel päeval (teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval). Jõululaulud tekitasid õpilastes rohkem jõulutunnet.

Kolmapäeval kell 13.00 algas 4A – 8. klassi jõulupidu. Nagu igal aastal, nii ka tänavu, korraldasid pidu 8. klassi õpilased. Peamised korraldajad olid Madli Matvejev, Anete Tomingas, Laura Aas ja Diana Hamidžanova 8.b klassist. Iga klass pidi sellel aastal ette valmistama ühe näidendi teemal “Tuleviku jõulud”. Loomulikult sai seal süüa ning mängida erinevaid mänge. Teiste seas mängiti näiteks kuldvillakut (loomulikult jõulude teemal) ja laulumängu “Mul on üks tore tädi”. Tagasiside oli väga erinev.  Noorematele klassidele selline pidu meeldis. Suuremad tundsid, et see oli liiga lapsemeelne ja igav. Loomulikult käis kohal ka jõuluvana ning jagas lastele kommipakke. Korraldajad olid peale pidu õnnelikud, sest kõik tuli planeeritult välja ning igaüks oli aktiivne. Üldjoontes oli jõulupidu tegus ja vahva.

Reedel, 22. detsembril oli meie selle poolaasta viimane koolipäev. Kella 8.00-ks kogunesime Väike-Maarja Gümnaasiumi fuajeesse, kus toimus kogunemine. Anti üle erinevaid auhindu ja tänati nii õpilasi kui ka õpetajaid. Poole üheksa aeg liikusime erinevatesse töötubadesse. Neid oli kokku 14.

Üheks töötoaks oli näiteks ÕE heategevus. Sellesse töötuppa kuulusid kõik VMG Õpilasesinduse liikmed. Me jagasime helkureid ja kogusime annetusi. Seal oli väga tore, kuna aega sai veeta koos koolikaaslastega ning saime üksteist paremini tundma õppida. Töötuba arendas ka suhtlemisoskust ja julgust.

Teine töötuba oli selline, kus tegime päkapikke, määrasime puid ning vaatlesime mikroskoobi all erinevaid oksi. Töötoa viisid läbi Ivi Vainjärv ja Merles Laanemägi.

Kolmandas töötoas tegime küünlaid. Need said väga ilusad ning lõhnasid hästi. Tegevust oli küllaga, kõigil oli huvitav ning õppisime palju uut. Eestvedajateks olid Tauno Tihti ja Tauno Ojasaar.  

Kui töötoad lõppesid, ootas meie kooliperet ees pidulik lõuna. Enne lõunatamist loositi välja 7 inimest, kes said omale koju kaasa piparkoogimaja. Piparkoogimajad olid valminud samuti ühe töötoa raames. Jõuluroog söödud, oli aeg hakata seadma samme kiriku poole. Jõulujumalateenistus on meie kooli üks paljudest iga-aastastest traditsioonidest. Pärast kirikut oligi aeg soovida klassi- ja koolikaaslasetele imelisi pühi. Kui soovid soovitud, oli aeg minna taas vaheajale.

Viimane nädal Väike-Maarja Gümnaasiumis oli küll tegevusterohke, kuid aega jäi ka õppimiseks.  

Soovime kõigile rahulikke jõule ja meeleolukat uut aastat!

 

9. klassi õpilased

Eliis Mätas

Emma Laansalu

Richard Lehtlaan

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee