Intervjuu õpilasesinduse presidendi Eliise Joonasega

Saame tuttavaks Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse uue presidendi Eliise Joonasega. Eliise võttis teatepulga 2020. aasta algusest üle endiselt presidendilt, abituriendilt Keneli Pohlakult, kes pühendub gümnaasiumi edukale lõpetamisele.

Räägi endast.

Ma õpin 6. klassis. Laulan Virumaa Tütarlastekooris ja armastan tantsimist. Mulle meeldib noortele ürituste organiseerimine, eriti korraldamise pool, esinejatele kirjutamine, sponsorluskirjade kirjutamine. Ja ka sõpradele meeldib mulle kirjutada korrektselt, väldin lühendeid.

Olen Väike-Maarja valla noortevolikogu vabaliige. Viimased kolm aastat olen olnud kodutütar, kodutütrena osalen laagrites üle Eesti, neis saan eluks vajalikke teadmisi.

Osalen olümpiaadidel ja konkurssidel. Hea kogemus oli õpioskuste olümpiaad, mis koosnes erinevatest ainetest. Võitsime oma võistkonnaga maakonnas esikoha, seejärel esindasime kooli vabariiklikul olümpiaadil, millel saime samuti esimese koha.

Kaua oled õpilasesindusega seotud olnud ja kuidas Sinust sai president?

Õpilasesindusega olen seotud teist aastat.

Detsembris olid meil juhatuse valimised. Mulle meeldib võtta suuri kohustusi ja mõtlesin, et õpilasesinduse presidendiks olemine võib mulle palju julgust juurde anda. Otsustasin, et ma kandideerin. Presidendiks valiti mind detsembri alguses, kuid volitused jõustuvad jaanuarist.

Usun, et suudan raskete ülesannetega toime tulla. Olen kohusetundlik ja viin enda lubadused  alati täide. Soovin julgust juurde saada nii ise kui ka anda teistele õpilasesinduse liikmetele. Avaliku esinemise kogemusi saan näiteks ka õpilasesinduse koosolekuid juhatades.  

Kaaslased usaldasid Sind ja valisidki Su presidendiks. Millised on õpilasesinduse plaanid selleks aastaks?

Sellel aastal mõtlesin rohkem aega meeskonnatööle pühendada. Otsustasime tegutseda mõistlikult ja esialgu palju tegevusi mitte planeerida. Meeskonnatöö arendamiseks plaanime minna ühisele väljasõidule Pärnusse ja koolile tahame korraldada kevadel ühe suurema ürituse. Kindlasti kavatseme tutvustada õpilasesindust kevadel 4. klassi õpilastele, et nad 5. klassis peamajja tulles meiega liituda saaks.  

Pidevaks ülesandeks on iganädalaste koosolekute korraldamine, ka juhtkonna koosolekutel osalemine, ning kindlasti koosolekuteks valmistumine.

Õnneks on mu suureks toeks huvijuht Helina Lükk ning hea meeskond õpilasesinduses.

Soovime Eliisele huvitavaid kogemusi ja rõõmustavaid saavutusi presidendi ametis!

Heili Tammus

Väike-Maarja gümnaasium

Foto: Helina Lükk

Lõpuaktused 2024




2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee