Info 9.-12. klasside õpilastele

TalTechi, EKA ja TLÜ inspireeriv koolitusprogramm Tuleviku insener-disainer avab jaanuaris 2 uut ja põnevat õppemoodulit, kuhu ootame osalema kõiki 9.-12. klasside õpilasi.

Programmis osalemine annab noortele põhjaliku ülevaate inseneri, arhitekti, loodusteadlase, bioloogi ja disaineri elukutsetest. Noored saavad lahendada erinevaid keskkonnaprobleeme ning aidata kaasa innovaatilisema tuleviku loomisele.

14. jaanuaril 2023 alustab 2 moodulit, mille vahel õpilased saavad valida:

  • Kuidas ehitada ise keskkonnasõbralikku sõidukit?

10-ne koolituspäeva jooksul analüüsivad õpilased erinevaid liikureid, joonistavad ja maketeerivad enda välja mõeldud sõidukeid ning meeskonnatööna ehitatakse ja disainitakse üks äge liikur.

  • Kuidas võita toidusõda?

8 praktilise koolituspäeva käigus tutvuvad noored toidu koostise ja töötlemisviisidega, süvenevad toiduäri telgitagustesse, analüüsivad toidusõdade põhjuseid ja pakuvad neile lahendusi ning püüavad looduses ise toitu valmistada.

Programmi on oodatud osalema kõik 9.-12. klasside noored üle Eesti. Osalejatele väljastpoolt Harjumaad kompenseeritakse sõidukulud.

Õppepäevad toimuvad laupäeviti nii TalTechi, EKA kui TLÜ õppehoonetes ja laborites. Iga õppepäev kestab kuni 6 akadeemilist tundi. Päev sisaldab ka maitsvat lõunasööki.

PS! Gümnaasiumid on varasemalt arvestanud Tuleviku insener-disaineri programmi läbimist ka kohustusliku valikainena.

Lisateave ja programmi registreerimine: https://taltech.ee/tid

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee