Gümnaasiumis ja õppekeskuses peeti mitmekesist spordinädalat

7.-13. septembrini tähistati esmakordselt üleeuroopalist spordinädalat ning kuna Eestis olid peamiseks sihtgrupiks kooliealised noored, siis otsustasime ka meie oma kooliperega seda nädalat sportlikult sisustada. Spordinädala eesmärgiks oli populariseerida sporti ning elanikkonna liikumisharrastust ja spordialast teadlikkust.

Üleeuroopalise spordinädala jooksul pakkusime noortele võimalust tutvuda erinevate spordialadega ja nende harrastajatega. Spordinädalale eelneval nädalal saatsid aktiivsed õpilased ja õpetajad näituse jaoks fotosid teemal „Minu sportlik suvi“. Fotonäitustega oli võimalik tutvuda nii algklasside majas kui ka õppekeskuses.

 

Kõigil õpilastel oli võimalus külastada Väike-Maarja mudelihalli, kus Bruno Vaher tutvustas automudelispordi tegemise võimalusi ja meie selle ala parim sportlane Karl Kasekamp demonstreeris automudeliga rajal sõitmise oskusi ning rääkis oma saavutustest. Huvilistel endal oli samuti võimalus enda osavus automudeli juhtimises proovile panna.

 

Elamusi pakkus kohtumine Indrek Mägiga, kes tutvustas noortele motosporti, näitas võistlusvarustust ja rääkis sellest, millist tahtejõudu nõuab tippspordiga tegelemine ning kuidas tippu jõuda. Kõik motospordihuvilised said tutvuda Indrek Mägi mootorrattaga, millega ta oli just eelneval päeval Cēsises toimunud Läti motokrossi meistrivõistlustel saavutanud Läti meistritiitli.

Õpetaja Indrek Lillemägi arvas kohtumisest nimekaimuga järgmist: „Oli meeldiv ja üllatavgi, et Indrek Mägi ei keskendunud oma loengus enese saavutustele, vaid rääkis õppimisest ja inimesest laiemalt. Ta tõstis esile töö ja pingutuse tähtsust soovitu saavutamisel ning julgustas kõiki oma teed leidma ning eesmärke seadma. Oma reflekteeriva ning mitmekülgse loomusega ei pannud ta mõtlema vaid motofänne. Lausa vastupidi, ta murdis müüdi tüüpilisest sportlasest ja rääkis uhkusega sellest, kuidas veel pärast gümnaasiumi lõpetamist matemaatikat õpib või klaverit mängib.“

 

Oma spordialaseid teadmisi oli õpilastel võimalik näidata spordimälumängus, kus pidi muuhulgas teadma Lotte sõbra Susumu spordiharrastusi ning tundma ära Martin Müürsepa lauluhääle.

 

Spordinädala raames tehti lisaks kõigele muule ikka ka sporti. Õpilased võistlesid kaugushüppes, palliviskes, kuulitõukes, 60m jooksus ja 400m jooksus. Spordis võtsid mõõtu õpetajadki.

 

Oma kogemusi spordist jagasid kaasõpilastega ka meie enda kooli sporditähed. Tair Stalberg andis ülevaate jalgrattaspordist, Mait Suursaar rääkis kergejõustikust, Ander Talu ja Sten Saaremäel tutvustasid korvpalliga tegelemise tagamaid. Kehalise kasvatuse õpetaja Geidi Kruusmann rääkis sellest, kuidas tema spordipisikuga nakatus ning tõi välja enda olulisemad saavutused spordis.

 

Spordinädalale pani auväärt punkti kohtumine Raul Rebasega, kes rääkis õpilastele teemal „Kuidas saada olümpiavõitjaks“. Kohtumiselt Raul Rebasega jäi kõlama mõte: “Eliitkool on see kool, kus SINA õpid.”

 

Aitäh teile, Indrek Mägi, Bruno Vaher ja Raul Rebane, et leidsite aega ja tahtmist Väike-Maarja õpilastega kohtumiseks.

 

Suur tänu kõikidele õpilastele ja õpetajatele, kes aitasid kaasa spordinädala läbiviimisel.

 

Spordinädala korraldusmeeskond – Geidi Kruusmann, Tauno Tihti, Egne Liivalaid ja Helina Lükk

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee