Gümnaasiumi õpetajad kogusid Pärnus muljeid ja kogemusi

Jaanuari esimesel nädalal kasutasid Väike-Maarja gümnaasiumi õpetajad koolivaheaega selleks, et tutvuda Pärnu koolidega.

Külastasime Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli, Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli ja Pärnu Koidula Gümnaasiumit.

Pärnu Kuninga Tänava Põhikool on tugevate traditsioonide ja pika ajalooga integreeritud põhikool, kus õppetöö toimub kolme õppekava alusel – lisaks riiklikule põhikooli õppekavale õpivad osad õpilased lihtsustatud õppekava, osad andekate õpilaste õppekava alusel. Direktori Urve Krause koolitutvustusest jäi kõlama kaasava kooli kontseptsioon, mis arvestab igaühe eripäradega, pühendumine ning rõhk inimeste eneseväärikuse kasvatamisele.

Pärnu Saksa Tehnoloogiakool on erakutsekool, mis pakub keskkooli baasil kutseharidust ja tööalast täiendkoolitust. Direktor Indrek Alekõrs tutvustas kooli tegevust, ajalugu ja näitas (praktika)klasse. Näiteks tegutsevad koolis Eestis ainsana harjutusfirmad, kus õpilased saavad läbi teha firma tegevuse alates ideest moodustamiseni, virtuaalse arveldamise ja virtuaalse tegevuse.

Pärnu Koidula Gümnaasium on kaasaegne ja hinnatud reaalkallakuga riigigümnaasium, mida tutvustas ringkäiguga direktor Indrek Kaldo. Gümnaasiumis kumas välja akadeemiline rõhuasetus, huvialaringide mitmekesisus ja finantsiliste võimaluste oskuslik kasutamine.

Et koostöö arendamine on pidev protsess, läbisime koolitusreisi käigus ka ühe meeskonnakoolituse. Koolitaja toel arutlesime meeskonnatöö põhitõdede üle ning praktiliste grupitööde käigus harjutasime koostööd ja meeskonna juhtimist.

„Õppekäik Pärnusse näitas meile erinevaid lähenemisi koolijuhtimises, õppekavades ja koolikultuurides. Kui silm ja huvi avali, siis mõtlemisainet sai kuhjaga,“ võttis koolitusreisi kokku direktor Marje Eelmaa.

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee