Gümnaasiumi koolikonverents oli tänavu pühendatud ettevõtlusele

 

Vaata pilte koolikonverentsist SIIT.

Traditsiooniliselt koguneb Väike-Maarjas koolipere mai algul seltsimajja õpilaskonverentsiga gümnaasiumiks nimetamise aastapäeva ehk kooli nimepäeva tähistama. Seekord keskendus konverents ettevõtlusele. Oma ettevõtluskogemust jagasid kooliperega neljas, seitsmes ja üheteistkümnes klass.

IMG_21964. klassi tunniplaanis oli sel õppeaastal esmakordselt aine nimega ettevõtlus, kus arendati nii ettevõtlikkust kui tegeleti ka ettevõtlusega. Õpilased esitlesid  konverentsil ette võtmisest kannustatud muinasjutte ja luulet ning rääkisid aasta jooksul planeeritud ja läbiviidud heategevuslikust kohvikust ja heategevuslikust jõululaadast, millega teenitud raha eest sõidab kogu algklasside pere kevadel õppekäigule Tallinnasse Lastekirjanduse keskusesse ja teletorni. 4. klassis õpetab ettevõtlust Helve Noorlind.

7. klassi ettekandes räägiti esmakordsest võimalusest läbida valikainena ettevõtlusõpe. Selle raames avanes seitsmendikel võimalus arendada end Eesti omaala tippude käe all, sest läbiti ka neli koolituspäeva Rakveres Targas majas toimunud Bright Minds koolitustel. Ettevõtlusõppe jooksul töötati välja nelja meeskonna äriideed, õpiti müüki ja turundust, arendati meeskonnatöö- ja esinemisoskust. Ettevõtlust õpetab 7. klassis Edgar Tammus.

11. klassist sündis lõppeval õppeaastal esmakordselt Väike-Maarjas kaks õpilasfirmat – ÕF Memoti ja ÕF Amelie. Mõlema ettevõtte esindajad rääkisid konverentsil oma ettevõtlusteest. Õpilasfirmasid iseloomustas tänu 11. klassis läbitavale majandusõpetusele tugev teoreetiline töö – analüüsiti tugevusi ja nõrkusi, võimalusi ja ohte, viidi läbi rahuloluküsitlusi ja kogemused võeti kokku 11. klassi uurimistööna. Õpilasfirma Memoti tootis disainitud ja magnetiga tikutoose ning õpilasfirma Amelie looduslikke kehakoorijaid. Majandusõpetust annab gümnaasiumis Anneli Kütt.

Konverentsi lõpetas külalisesineja Diana Tandru Ettevõtlusteater MTÜ-st, kes rääkis ettevõtlusteatrist kui metoodikast ettevõtluse õpetamiseks.

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee