Euroopa juunioride meistrivõistlused Osijekis- Horvaatias

Euroopa juunioride meistrivõistlustel Osijekis- Horvaatias osales ka meie laskureid klubist V-Maarja LaSK.

Eesti juunioride koondise jaoks toimus võistlus 22. ja 23. mail Horvaatia linnas- Osijekis. Seekordne võistlus toimus COVID-19 tingimustes, s.t., et iga 48h tagant pidime andma testi, et üldse võistlusruumidesse pääseda. See tekitas küll ebamugavusi, aga samas ka lisas turvalisust osalejatele. Kogu elu käis maski tagant, ainult võistluse ajal lubati olla maskita. Osaleti õhupüstoli harjutustes. Eesti koondisesse kuulus kaheksa parimat juuniorit Eestist, kellest kaks olid meie maakonnast. Juba tuttavad nimed, Jaanus Laidus ja Kati-Ly Randviir, hoidsid meie lippu kõrgel.

Jaanus Laidus, kes oli koondises teise asetusega kinnitas, et see positsioon ei olnud õige. Mõlema harjutuse lõppedes kinnitas ta oma liidri positsiooni koondises. Üldkohad olid küll 41 ja 21 aga arvestades sellise suurvõistluse esmakordset kogemust on seegi väga hea saavutus ja tugev vundament tulevikuks.

Meie maakonna parim püstoli laskur neidude seast oli Kati-Ly Randviir, kes oli ka kõige noorem osaleja ja sellist melu nähes vast kõige rohkem hämmingus, aga võistlusrajal Kati-Ly kogus end kiiresti ja laskis kogu võistluse tõusvas joones. Algus oli küll raske ja natuke rabe, aga teisest seeriast alates ei jäänud ta sugugi teistele alla. Kogu summa näitas ka isiklikku rekordit viie silmaga ja kindlustas 46 koha. Sportlane, kes suudab teha suurvõistlusel isikliku rekordi või selle lähedase tulemuse väärib igati kiitust.

Täname Eesti Kultuurkapitali, Väike- Maarja valda, kes toetavad noorsportlaste esinemisi võistlusreisidel ja ka Ülenurme GSK, kes organiseeris võistlusreisi.

Jaanus Raidlo

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee