Direktor Marje Eelmaa intervjuu riigieksamite tulemuste teemal uudisveebis Lääne-Virumaa Uudised

Eelmise aasta riigieksamite keskmiste tulemuste esireas troonivad Tallinna ja Tartu eliitkoolid, aga heade tulemustega on Lääne-Virumaa väikeste paikade koolid end seadnud 50 parima sekka.

Lääne-Virumaa koolide arvestuses oli meie kool eesti keele eksami tulemuste põhjal 2. kohal, matemaatikas 3. kohal, inglise keele C1 4. kohal ja inglise keeles 6. kohal.

Vabariigi koolide arvestuses oli Väike-Maarja gümnaasium Õhtulehes 27. kohal ja Postimehes 36. kohal.

Avaldame meie kooli direktori Marje Eelmaa antud intervjuu uudisveebis Lääne-Virumaa Uudised.

Väike-Maarja gümnaasiumi direktor Marje Eelmaa peab oluliseks elus hakkama saamist.

Väike-Maarja gümnaasiumi direktor Marje Eelmaa oli rahul. Mis on selle taga? “Õpetajate väga hea töö. Lennud on erinevad, aga sel aastal oli meil erakordselt tugev ja tubli lend,” sõnas ta.

Eelmaa rõhutas samuti, et riigieksamite edetabel on vaid osa hariduse kvaliteedist ja kindlasti ei näita ainuüksi see kooli võimekust.

“See näitab, et õpilane on võimeline õppima ja kool on võimeline pakkuma kaasaja nõuetele vastavat haridust. Aga selle peab omandama,” ütles Eelmaa.

Koolijuht sõnas, et kvaliteedimärgis on mujal ja see avaldub aastaid hiljem. Ta tähendas, et küsimus on selles, kuidas gümnaasiumi lõpetanud õpilane elus hakkama saab?

“Millised väärtused ta koolist kaasa saab? Kui õpilane on maksimumpunktid saanud, aga ei oska sellega elus midagi peale hakata – on ka kurb,” ütles Eelmaa.

Koolijuht rõõmustas, et kahel koroonakevadel sooritasid kõik õpilased riigieksamid ja lati alt ei läinud läbi mitte keegi. “See, et nad läksid kõik riigieksamit sooritama, näitas, et õpilased tulid kooli teadmisi omandama.”

Marje Eelmaa on positiivselt meelestatud. Kui ta naases 2015. aastal Väike-Maarja kooli uuesti juhtima oli gümnaasiumi osas 40 õpilast, tasapisi on arv tõusnud ja täna on neil 10.-12. klassi õpilasi 63. See annab lootust.

“Mina väga ei muretse, kogukond väärtustab meie kooli ja usaldab meid. Koolipidaja – omavalitsus teeb kõik selleks, et gümnaasium püsima jääb,” sõnas Eelmaa. Kohalikud lapsed tulevad, jäävad ja lõpetavad oma kodukoha kooli.

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee