Argo Metsaru ja Piret Valdna osalevad reedel maavanema vastuvõtul

Reedel, 10. aprillil tunnustab Lääne-Viru maavanem Marko Torm vastuvõtuga Rakvere Rahvamajas maakonna tublimaid gümnaasiumite, kutse- ja kõrgkoolide lõpetajaid. Vastuvõtule on palutud 25 abiturienti, 12 kutsekoolide ja 7 kõrgkoolide parimat õppurit. Vastuvõtule on kutsutud Väike-Maarja gümnaasiumist Argo Metsaru ning Väike-Maarja õppekeskusest Piret Valdna.

„On oluline, et suudaksime tunnustada neid, kes pingutanud ja andnud oma panuse ka teiste – kaaslaste innustamiseks läbi oma õpitulemuste, sotsiaalselt aktiivse hoiaku või muus mõttes silmapaistava tegevuse,“ rääkis Lääne-Viru maavanem Marko Torm. „Harjumus pingutada, särav silm ja tugev tahe on see, mis kannab noori ka koolitee lõppedes. Saan siinkohal edasi anda ka suure tänu nii õpetajatele kui lastevanematele, ilma kelleta ei oleks meil neid tublisid noori. Ikka julgelt ja avastamisaltilt elus edasi. Loodan siiralt, et kõik meie abituriendid leiavad endale rakenduse varem või hiljem kodumaakonnas.“

Kutsutud abiturientidest on enamik edukalt osalenud maakondlikel või riiklikel aineolümpiaadidel ja on hõbe- või kuldmedali kandidaadid. Neid noori iseloomustab lisaks edukatele õpingutele aktiivne ja tulemuslikult tegevus spordi või muu hobiga.

Kutse- ja kõrgkoolide lõpetajad on silma paistnud aktiivsuse ja kohusetundlikkusega ning heade ja väga heade õpitulemustega, sealjuures mitmed neist teinud seda töö kõrvalt. Samuti on esindatud oma kooli edukalt vabariiklikel kutsevõistlustel.

Parimad gümnaasiumite päevaõppes lõpetajad, kes said kutse maavanema vastuvõtule, olid Berit Delia Lille ja Aleks Strazdin Haljala Gümnaasiumist, Katti Rüütmurm, Marta Jamsja ja Meryl Komp Kadrina Keskkoolist, Yvonne Bikejev ja Reti Kokk Kunda Ühisgümnaasiumist, Mariliis Kütt Rakke Gümnaasiumist, Endžela Kolomenskaja Rakvere Eragümnaasiumist, Irina Guljavina, Patrik Nõlvak, Mariliis Reineberg Rakvere Gümnaasiumist, Carolin Kattel, Ronja Liis Tamm, Rauno Neito, Merilin Palmar ja Kairit Kruusimägi Rakvere Reaalgümnaasiumist, Grete Uuudeküll Tamsalu Gümnaasiumist, Elli Soosaar ja Taniel Paju Tapa Gümnaasiumist, Anneli Maiste Tapa Vene Gümnaasiumist, Linda Freienthal ja Raili Hahndorf Vinni-Pajusti Gümnaasiumist, Argo Metsaru Väike-Maarja Gümnaasiumist ja Helen Saaren Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumist.

Tublimad kutsekoolide lõpetajad olid Anzeelika Kritt Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Danel Otsmaa, Maris Mirt, Margus Tipner ja Kristiina Aav Rakvere Ametikoolist, Mikk Mölder, Jan Trakmann, Danel Vaik, Veiko Tamm, Ragnar Lai ja Marina Tigasing SKA Päästekolledži Päästekoolist ning Piret Valdna Väike-Maarja Õppekeskusest.

Kutsutud olid parimad üliõpilased Meeli Toomejõe, Terli Linnas, Veiko Kompus ja Kerli Seljamäe Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Tiia Tilga, Annika Kaziu ja Merle Vallner TLÜ Rakvere kolledžist.

Lõpetajaid saadavad vastuvõtul oma koolide direktorid. Vastuvõttu aitavad korraldada Haljala Gümnaasiumi noored.Tänavune Lääne-Virumaa abiturientide ball toimub samuti reedel, 10. aprillil Kunda Linna Klubis.

 

Kristel Kitsing
avalike suhete peaspetsialist
Lääne-Viru Maavalitsus
Tel +372 32 58 007/ +372 534 9629
kristel.kitsing@laane-viru.maavalitsus.ee

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee