Neljapäeval, 1. oktoobril, toimus Sõmeru keskusehoones Lääne-Virumaa haridustöötajate tunnustusüritus “Lääne-Virumaa aasta õpetaja gala”, kus teiste seas tunnustati ka Väike-Maarja gümnaasiumi silmapaistvaid õpetajaid. Tänukirja, lilleõie ja Lääne-Viru maavalitsuse aastaraamatuga tunnustati Indrek Lillemäge ning käesolevast õppeaastast pensionile siirdunud Aime Püvi. Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Indrek Lillemägi oli nominent aasta gümnaasiumiõpetaja kategoorias ning staažikas ajalooõpetaja Aime Püvi nominent elutöö auhinnale.
Kolmandat aastat Väike-Maarja gümnaasiumis töötavat noort eesti keele ja kirjanduse õpetajat Indrek Lillemäge tõsteti esile kui koolis uuendusi ja 21. sajandi oskuste arendamist eestvedavat vedurit. Oma tegevuse ja eeskujuga on ta toetanud Väike-Maarja gümnaasiumis nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiastme õpilastes iseseisvuse, väärtushinnangute ning eneseteadlikkuse kujunemist, usaldust nii enese kui teiste vastu. Ta peab oluliseks usaldusliku ja olukorrale ning võimetele vastava õpikeskkonna loomist.
Ajalooõpetajat Aime Püvi tõsteti aasta õpetaja galal esile kui inimest, kes on läbi viie aastakümne kujundanud õpilastes järjepidevalt kultuuri-, väärtus- ja kodanikupädevusi. Väike-Maarja gümnaasiumis on ta ajalootarkuseid jaganud 45 aastat. Fanaatilise ajalooõpetajana on ta jäänud paljude õpilaste hinge ning olnud kolleegide ja õpilaste innustajaks ja toetajaks. Teda teatakse kui väga järjepidevat ja oma tööle pühendunud inimest. Tema õpilased on saavutanud kohti esikolmikus nii maakondlikel kui vabariiklikel ajaloo olümpiaadidel. Väike-Maarja gümnaasium saab uhkustundega tõdeda, et õpetaja Aime Püvi on oma eeskujuga tekitanud huvi ajaloo ja ühiskonnateaduste vastu ning näiteks viimase 15 aasta jooksul on igast lennust vähemalt üks-kaks vilistlast jätkanud õpinguid ajaloo, ühiskonnateaduse või õigusteaduse alal.
Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Sven Hõbemägi rõhutas, et kõik esitatud kandidaadid väärivad esiletõstmist ja tunnustamist, sest tublisid, aktiivseid ja oma tööle pühendunud õpetajaid ja teisi haridusinimesi on äärmiselt palju.
Juba kolmandat aastat korraldab Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Haridustöötajate Liidu, SA Innove ja piirkondlike komisjonidega konkurssi “Eestimaa õpib ja tänab”, mille kaudu tõstetakse esile õpetajate, õppejõudude, koolijuhtide, hariduse sõbra, suunajate ja teiste haridusvaldkonnaga seotud inimeste suurepärast tööd. Esmakordselt toimus tunnustusüritus gala nime all ka Lääne-Virumaal ehk “Lääne-Virumaa aasta õpetaja gala”. Konkurssi korraldas Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, tunnustusüritus korraldati ühiselt Lääne-Viru Maavalitsusega.
Kuni 30. aprillini said kõik soovijad esitada maakondlikule komisjonile omapoolseid kandidaate üleriigilistesse kategooriatesse ja neid oli kokku üheksa: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta põhikooliõpetaja, aasta kutseõppeasutuse juht, aasta õppeasutuse juht, aasta suunaja ja aasta hariduse sõber. Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu moodustatud komisjon ehk maakondlik komisjon lisas veel neli täiendavat maakondlikku kategooriat: aasta noor õpetaja, aasta tugispetsialist, aasta hariduspere ja elutöö auhind. Kokku esitati kandidaate kõikidesse kategooriatesse 62, keda 1. oktoobril maakonna tasandil ka tunnustati. Kõige rohkem oli kandidaate maakondlikus kategoorias “elutöö auhind”, kuhu esitati kokku 10 kandidaati, üleriigilisse kategooriasse esitati kõige rohkem kandidaate aasta põhikooliõpetaja kategooriasse, kokku 9. Lääne-Virumaa maakondlik komisjon viis laekunud ettepanekute osas läbi salajase hääletuse ja hääletustulemuste põhjal selgus iga kategooria võitja. Üleriigilise kategooria laureaat edastati üleriigilisele komisjonile. Samuti oli iga üleriigilise kategooria võitja automaatselt laureaat Lääne-Virumaal.
Hindamiskomisjoni kuulusid omavalitsuste liidu hariduskomisjoni, Lääne-Viru maavalitsuse, Lääne-Virumaa haridustöötajate liidu, Lääne-Viru koolijuhtide ühenduse, Lääne-Viru haridusjuhtide liidu, Lääne-Virumaa alushariduse juhtide liidu, Lääne-Virumaa õpilasesinduse ning maakondlike ainesektsioonide esindajad.
NOMINENDID JA LAUREAADID
Üleriigilised kategooriad:
Aasta lasteaiaõpetaja
Aasta klassijuhataja
Aasta klassiõpetaja
Aasta gümnaasiumiõpetaja
Aasta põhikooli õpetaja
Aasta kutseõppeasutuse õpetaja auhind
Aasta õppeasutuse juht
1. Anne Mäeots, Uhtna Põhikooli direktor
2. Leevi Ivainen, Tapa Lasteaed Pisipõnn õppealajuhataja
3. Martti Marksoo, Rakvere Reaalgümnaasiumi direktor
4. Ülle Viller, Vasta Kooli direktor – laureaat
Aasta suunaja
Aasta hariduse sõber:
1. Ain Suurkaev, AS Rakvere haigla juhataja, Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli õppejõud – laureaat
2. OÜ Valitermo ja Vahur Liivak OÜ Valitermo juhatuse liige
3. Jane ja Rene Leisson, Jäneda kooli lapsevanemad
Täiendavad kategooriad:
Lääne-Virumaa noor õpetaja
Lääne-Virumaa tugispetsalist:
1. Greete Toming, Haljala Gümnaasiumi projektijuht, MTÜ Haljala Noortekeskus juhataja
2. Krista Leppik, Vasta Kooli huvijuht
3. Maarit Vaikmaa, Tamsalu Lasteaed Krõll liikumisõpetaja
4. Maivi Kaljuvee, Tiiu Mähar, Elna Namm, Marge Kuusma- Rakvere Triinu Lasteaia tugispetsialistide meeskond – laureaadid
5. Tiina Kippel, Rakvere Reaalgümnaasiumi muusika- ja draamaõpetaja
6. Tiina Miilpalu, Kadrina Keskkool meditsiinitöötaja
Lääne-Virumaa hariduspere:
Lääne-Virumaa elutöö auhind:
Sven Hõbemägi
Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor
Heili Nõgene
Väike-Maarja Gümnaasiumi avalike suhete spetsialist