94. lennu eksamiperiood on lõpusirgel

Vaata lõpukella aktuse pilte SIIT. 

18. aprill oli Väike-Maarja gümnaasiumis lõpukella päev. Päev oli traditsiooniline, kuid samas eriline, ühtaegu magus ja kibe, nagu abituriendid oma lõpukõnet alustasid. Tulevased lõpetajad liikusid hüvastijätuks lauldes klassist klassi ja mööda asutusi, järgnes südamlik aktus, kuhu abituriendid tulid viimast korda käsikäes esimese klassi koolijütsidega. Pidupäevale kohaselt vaadati kõnedes nii minevikku kui ka tulevikku.

Direktor Marje Eelmaa rääkis aktusel, et kui siiani on meie kooli suurim lend olnud 62 õpilast (1960. aastal), siis tänavu on lõpetamas väikseim lend, neli õpilast – Ranno, Aare, Mija-Liis ja Maris. Direktori hinnangul on nad hoolimata lennu väiksusest hästi hakkama saanud kooli vaimutule hoidmisega, läbinud kooliseinte vahel tuhandeid lennuharjutustunde ning pillerkaaritanud koolitaeva all – neid jäävad meenutama näiteks lõpuklassile kohane panus viimatisse õppeaasta avaaktusse, väärikas rebaste ristimine ning tõeline maskiball jõulu eel.

Ranno Rajaste, klassijuhataja Kaia Klaan, Maris Pohlak, Mija-Liis Lohk ja Aare Zilinski katsetavad lennuvalmidust paberlennukitega

Ranno Rajaste, klassijuhataja Kaia Klaan, Maris Pohlak, Mija-Liis Lohk ja Aare Zilinski katsetavad lennuvalmidust paberlennukitega

Lennu poolt pidasid kõne Ranno ja Maris, kes nimetasid oma väikest lendu ühtehoidvaks pereks. „Siin me seisame ja lõpetame üheskoos gümnaasiumi, mis sest, et meid ainult neli ongi. Sest et neli on ikka parem kui mitte midagi,” tõdesid abituriendid. Lõpuklassi korraldada olevatest üritustest rääkides tõid nad välja, et pidid nelja inimesega tegema seda, mida teised lennud pea kahekümnekesi. Kuid nad on uhked oma saavutuste üle. Abituriendid tänasid õpetajaid, kes on kujundanud nende maailmavaadet ning külvanud tarkuse seemneid, millest kasvasid teadmised, millega elus edasi minna.

“Lõppude lõpuks tähendab meie lahkumine ainult seda, et meie jälgedesse astuvad uued abituriendid, ja ma olen enam kui kindel, et nad saavad oma ülesannetega suurepäraselt hakkama,” ütles Ranno lõpetuseks.

Hüvastijätunukrusega aitasid võidelda abiturientide koostatud paroodiavõtmes video meeldejäävatest koolitundidest ning fotokollaaž nende gümnaasiumiaastatest.

Traditsiooniliselt andis 12. klass tulevasele abituuriumile üle koolilipu, mida hakkavad edaspidi koolisündmustel kandma Kevin ning saatma Gerttu ja Karmen, ning tule, mida hoiab Sten. 11. klassi poolt saatsid oma kõnega 94. lennu teele Mona ja Kristjan.

Tänaseks on abiturientide eksamiperiood lõpusirgel. Möödas on riigieksamid eesti keeles, inglise keeles ja matemaatikas. Ees ootab koolieksam 8. juunil ning seejärel juba 94. lennu lõpuaktus 21. juunil kell 15 Väike-Maarja seltsimajas.

Heili Nõgene

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee