Vigurvänt on taas tulnud ja meile uue karika kappi poetanud

DSC_6609Mõned aastad pensionipõlve pidanud ja uusi tegijaid oodanud 10-12aastaste laste võistlus Vigurvänt toimus sellel aastal jälle. Harjutasime huvilistega vigursõidu elemente, mis meil iga-aastasest jalgrattaõppest olemas on ja püüdsime läbida ka teooria materjale, mis tundusid vajavat meelde tuletamist. Neljanda klassi õpilastega lahendasime liiklusteste ja punktide järgi selgusid parimad, kellele pakkusin võimalust proovida 4-liikmelisse võistkonda pääseda. Viienda ja kuuenda klassi huvilisi tuli proovima vaid üks. Nii moodustuski seltskond, kuhu kuulusid Marianne Kortin, Getrin Raudsepp, Thristan Paju ja Joosep Kotka.

3. mail võistlesidki politseimuuseumi õuel üksteist võistkonda Järva-, Ida- ja Lääne-Virumaa koolidest. Uuendusi oli mitmeid: enam ei selgitatud välja nutikamat ja osavamat üksikvõistlejat, vaid tulemused läksid arvesse meeskonnana.DSC_6594

Võistlus koosnes mitmest osast: kirjaliku testiga kontrolliti õpilaste liiklusteadmisi, õues sisse seatud kahel väljakul pandi proovile praktilised oskused, eriti osavus. Väga põnev oligi lubatud üllatustega väljak, kuhu oli kuhjatud rohkelt liiklusmärke ja takistusi ning rajale pidi minema kogu meeskond korraga. Ikka nii nagu päris liikluses – arvestan teistega, annan endast märku ja liiklen turvaliselt. Vabal hetkel sai tutvust teha politseimuuseumiga, väikest ampsu nautida ja panna osavust proovile aeglussõidus.

DSC_6599Oli väga hästi ja ladusalt korraldatud päev, mis päädis Väike-Maarja Gümnaasiumi võistkonnale hõbedase tulemusega. Aeglussõidus saavutas Getrin samuti 2. koha.

Egne Liivalaid

Algklasside huvijuhtDSC_6593

 

 

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee