Algklasside õpilastel oli külas kirjanik Ilmar Trull

Täna oli algklasside õpilastel külas kirjanik Ilmar Trull.

Aitäh, õpetaja Agnes Leemets toreda kohtumise korraldamise eest!

TV10 Olümpiastarti Väike-Maarjas

21.05.24 toimus TV 10 Olümpiastarti IV etapp. Esikolmikusse jõudsid järgmised meie kooli õpilased:

PV : Aleksis Aksel I koht palliviskes

Rasmus Villem Lood III koht kettaheites

TV: Kristel Noodla III koht palliviskes

PN: Marcus Kaas II koht palliviskes

Täname osalemise eest: Larissa Aasaväli, Demi Petra Ilves, Christoffer Kaasik, Loreena Kroll, Karl-Martin Lõune, Ott Nirgi, Lisandra Prinken, Rasmus Lehtlaan, Säde Põllu, Kristella Rand, Liisa Rouhijainen, Liselle Siling-Siland, Karoliina Viktoria Vaarma, Gert Ritson, Maria Müürsep, Helle-Mai Liblikmann!

Preemia 25. ajalooalaste uurimistööde konkursilt

17. mail toimus Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi  saalis  25. ajalooalaste uurimistööde konkursi lõpukonverents. Sel aastal tänati suurüritusel ka esmakordselt ajaloo-olümpiaadi tublimaid õpilasi.

Ajalooalaste uurimistööde konkursi patrooniks on Eesti Vabariigi president Alar Karis. Võistluse teemaks oli sel õppeaastal “Võitjad ja kaotajad”. Konkursile saadeti 51 uurimis- ja 13 loovtööd. 

Sündmusel osales Eesti Vabariigi presidendi Alar Karise abikaasa Sirje Karis, kes pidas autasustamistseremoonia avakõne. Oma sõnavõtus mõtiskles ta  selle üle, mida õigupoolest tähendab konkursi „Võitjad ja kaotajad“ pealkiri, kuidas tänased kaotajad võivad olla homsed võitjad ja vastupidi. Proua Karis lisas, et meie õpilased ongi Eesti ajaloo tegijad ja tunnustas neid, kes õpilaste pingutusi on väga tõsiselt võtnud. Nad kõik on oma pingutusega võitjate leeris.

Meie koolist tunnistati presidendi tänukirja ja raamatupreemia vääriliseks 12. klassi õpilase Reneli Nugise uurimistöö “Minu vanaema Endla Nugise mälestuskillud eluteelt”, mida juhendas õpetaja Kristi Põdra.

Palju õnne ja aitäh, õpetaja Kristi Põdra!

Ühisfoto autor Maris Mägi, teine foto Kristi Põdra erakogust.

Lääne-Virumaa koolide 4-võistluse tulemused

14. mail toimus Lääne-Virumaa koolide õpilaste 4-võistlus.

Meie õpilased saavutasid järgmised tulemused:

2013. a sündinud õpilaste arvestuses saavutas Griffen Lainevee 5. koha ja Säde Põllu 5. koha.

Aitäh ja palju õnne!

Täname veel võistlustel osalenud õpilasi: Marcus Aasaväli, Kaspar Pohlak,  Liisa Rouhijainen, Liselle Siling-Siland, Miina Rouhijainen, Lisandra Vill!

Aitäh treeneritele!

3. klasside õpioskuste olümpiaadi tulemused

2. mail toimus Lääne-Virumaa 3. klasside õpioskuste olümpiaad. Olümpiaadi üldteemaks olid kõnekäänud. Võistlusteks valmistudes loeti eelnevalt raamatuid “Kõrvalised isikud” (Ilmar Tomusk), “Peep ja sõnad” (Eno Raud), “Virumaa ütlemisi” (Juhani Püttsepp) ning tutvuti ajakirjaga Hea Laps. Lisaks uuriti veebilehekülgi.

Meie kooli esindasid 3. klassidest Miina Rouhijainen, Raian Riispere ja Mairold Õnnemäe, kes said lõpptulemuseks tubli 7. koha. Aitäh võistlejatele!

Õpilasi juhendasid õpetajad Helve Noorlind ja Ele-Riin Vend. Aitäh!

Lõpuaktused 2024
2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee