Väike- Maarja laskurite edukas võistlusreis lõunanaabrite juurde

8.-10. oktoobril toimus Lätis Aizputes Balti riikide mõõduvõtt õhkrelvades laskmises. Lõunanaabritel on laskureid, kes on maailmas juba tuntud nimed ja osad olid ka seal kohal. Läksime neile konkurentsi pakkuma ja eelkõige pakkuma oma parimatele võimalust näha ja harjuda väljapool toimuvate võistlustega. Võistlus koosnes põhivõistlusest ja finaalist, kuhu pääses kaheksa põhivõistluse parimat ja just finaal pakkus tõelisi pingeid ja elamusi.

Naiste õhupüstoli arvestuses pääses Kati-Ly Randviir viimasena s.o. kaheksandana finaali ja kuigi ta lasi finaalis esmakordselt oli tema esinemine tubli ja vast isegi enese ületamine, seljataha jäid nii mõnedki lõunanaabrite kuulsamad nimed, aga kaks jäid siiski Kati-Ly ette ja nendele veel vastu ei saanud. Kokkuvõttes kolmas koht- tubli saavutus andis kindlust talle kindlasti ka tulevikuks.

Noormeeste au kaitses meil Jaanus Laidus, kes pääses ka finaali õhupüstoli meeste arvestuses, aga siin olid vastased juba EM-i ja MM-i tiitlitega, kes läksid oma teed. Kuigi Jaanus lasi hästi jäi üldarvestuse koht neljas. Samas peeti aga ka juunioridele eraldi arvestust ja selles arvestuses oli meie noormees kindlalt esimene. Sellised rahvusvahelised suurvõistlused on meie võistlejatele väga vajalikud, et nad tunneksid end pingevabalt ja oskaksid tunda end turvaliselt sellises suures melus.

Kolmas meie võistleja oli püssilaskur Pilleriin Vaarik, kellele selline suurvõistlus oli täiesti esmakordne, aga eks temagi sai oma kogemuste pagasi sealt kaasa ja tulevikus on see kindlasti kasuks.

Laskmistreener Jaanus Raidlo

2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee