Meie 8. klassis on Eesti parimad küünlaümbriste kogujad

Kuusakoski korraldas kolmandat aastat teeküünalde ümbriste kogumise kampaania. Küünlatopse kogusid lasteaialapsed ja kooliõpilased üle Eesti oktoobrist jaanuari lõpuni.

7.–12. klasside arvestuses kuulutati välja võitjad kahes arvestuses, väiksemad klassid (1-15 õpilast) ja suuremad (16 ja rohkem õpilast). Suuremate klasside arvestuses pälvis vabariikliku esikoha Väike-Maarja gümnaasiumi 8. klass, mille õpilased kogusid kokku muljetavaldava koguse – 18004 küünlaümbrist. Üksikkogujatest oli maakonna parim sama klassi õpilane Keneli Pohlak 6524 küünlaümbrisega, üle-eestilises edetabelis oli ta teine. Lisaks 8. klassile korjasid küünlaümbriseid Väike-Maarja gümnaasiumis ka 5. klass, 6.A ja 12. klass. 8. klassi klassijuhataja Tuuli Saksa osales kampaanias oma klassiga teist aastat, eelmine kord oli nende resultaadiks 14855 ümbrist ja 3. koht. Ta tõi välja, et ilma toetuseta pole muidugi võimalik selliseid tulemusi saavutada ning edu taga on ikka sõprade ja sugulaste abi.

Küünlaümbriste kogumisel osales 365 kooli üle Eesti ja kokku koguti ligi neli miljonit ümbrist ehk 5,9 tonni alumiiniumit, mis on pea pool ühe lennukitiiva kaalust. Laste kogutud ümbrised suunab metalli taaskasutusele keskendunud Kuusakoski ümbertöötlemisele: ümbrised pressitakse kokku, sulatatakse ahjus üles ning valatakse ümber uude vormi.

Väike-Maarja gümnaasiumi 8. klass osaleb 18. märtsil „Küünlaümbriste jaht 2015/2016“ kampaania auhinnasündmusel Tallinnas Coca Cola Plazas, kus võitjaid tunnustavad korraldajad ja keskkonnaminister Marko Pomerants.

2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee