Väike-Maarja abiturient paneb end proovile vabariiklikul ajaloo-olümpiaadil

Väike-Maarja gümnaasiumi abiturient Simoona Must paistis maakondlikul olümpiaadil ajalooteadmistega silma ning kutsuti XXV üleriigilise ajaloo-olümpiaadi lõppvooru.

Ajaloo-olümpiaadi Lääne-Virumaa piirkondlik voor leidis aset 13. veebruaril ning sellel osales meie koolist üheksa õpilast, keda kõiki juhendas ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Kristi Põdra. Eliis Mätas saavutas teise koha 7. klasside arvestuses, kus teemaks oli “Germaanlaste riigid Rooma impeeriumi varemeil. Frangi riik”. Simoona Must saavutas teise koha gümnaasiumiosa arvestuses teemal “Sotsialismileer ja selle lagunemine”.

Ajaloo-olümpiaadi tulemustega saab tutvuda SIIN.

Vabariiklik lõppvoor toimub 8.–12. klassile ja sinna kutsutakse iga piirkonna võitja, kes on saavutanud 60% maksimumpunktidest ja lisaks paremate tulemustega õpilased punktiarvestuse alusel, kokku 30 õpilast. Simoona Must kutsuti lõppvooru piirkonna esindajana.

Simoona võistleb samal teemal, milles maakondlikus voorus – “Sotsialismileer ja selle lagunemine” – ning teda ootab ees olümpiaaditöö, mis testib faktiteadmisi, ja essee kirjutamine. Lõppvoor leiab aset Tartus Miina Härma gümnaasiumis 23. märtsil.

 

 

 

2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee