Mõttekilde kodumaa sünnipäeva tähistamisest algklasside majas

Vaata pilte Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamisest algklasside majas SIIT.

Neljapäeval, 23.veebruaril pidasime koolis Eesti Vabariigi sünnipäeva. See oli üks päev enne päris Eesti Vabariigi sünnipäeva, sest päris sünnipäeva puhul anti meile üks koolipäev vabaks. Esiteks kätlesid kõik kooli õpilased direktoriga, kes pärast pidas ka kõne. Me vaatasime videot Eesti erinevate asjade kohta. Pärast aktust saime valida, kas me tahame värvida lippu, suitsupääsukest või rukkilille, mille pidime pärast kleepima grilltiku külge. Kõik saime süüa torti, mis oli väga maitsev. Pärast läksime oma meisterdatud lipud, lilled või linnud käes ausamba juurde aktust pidama. Aktusest võtsid osa ka vallavanem Indrek Kesküla ja suure kooli õpilased.

Mulle meeldis Eesti Vabariigi sünnipäev väga. Ootan huviga järgmist!

Pilleriin Vaarik 4.klass


Meie kooli Vabariigi aastapäevapidu algas nagu iga teinegi päev. Kõigepealt vastu tahtmist üles tõusmine, seejärel kooli vantsimine, kuigi koolikott oli üllatavalt kerge.

Päeva alguses oli kõigil kaks väga sisutihedat  tundi.

Peale kahte tundi panid tublid klassijuhatajad karglevad lapsed paaridesse ja hakkas rännak saali. Klassist väljudes oli kuulda kõrvupaitavat meloodiat. Saali ees puitpõranda alguses jäid kõik seisma ning tekitati siuglev hanerivi. Puitpõrandal säras meie kooli direktor. Kõik lapsed käisid ükshaaval teda kätlemas nagu päris presidendi vastuvõtul. Taustaks mängis ilus viiuliduo.

Saalis räägiti meile meie vabariigi sümbolite tekkest ja Laura Lamus teisest b-klassist laulis meile.

Peale etendust käidi oma klassiga pildistamas, töötoas ja kooki söömas. Meid teenindasid suure kooli poisid. Kui imeline päev hakkas lõpule jõudma, läksid kõik kooli õpilased Vabadussamba juurde. Eesti hümni laulmise ajal toodi kohale lipud, samba juures peeti huvitavad kõned.

Me soovisime üksteisele head vabariigi aastapäeva ja suundusime koju pidu pidama.

Angelina Alt, 3.a klass


 

Kõik päevade päevad

kõik ööde ööd

olen lappinud hoolsasti kokku –

ööl hoian pimedust käte vahel

aga päikesetõusu tunnil

naeratan mureski

naer nagu pulbitseks veres

                        Minni Nurme

Just nii astun minagi täna hommikul kooli poole, naeratus näol ja ärevus hinges. Täna tähistab meie kool kodumaa sünnipäeva.

Koolimajas on üles seatud rikkalik pildinäitus. Kui ilusaid töid meie õpilased tublide õpetajate juhendamisel on teinud! Kogu maja on kohe palju säravam ja rõõmsam. Fuajeesse on sätitud pikk pidulaud. Laual on mitu sünnipäevatorti. Kõik näeb välja väga pidulik.

Kui saabub aeg saali aktusele minekuks, ootab ees üllatus. Kaks meie oma kooli väikest tüdrukut, Maris Võhma ja Hannele Nora Künnapuu, mängivad viiulit.  Direktor Marje Eelmaa õnnitleb ja kätleb igat suurt ja väikest Eesti Vabariigi kodanikku. Aktus oli samuti väga hästi kokku pandud. Tore oli suure koolivenna pidukõne noorematele. Pärast aktust oli suur ühine tordi söömine. Torti jagasid väga galantsed noormehed – Ander Talu, Kevin Tobreluts ja Kerdo Kivivare.

Veel on vaja rääkida ühest uhkest asjast, saali eesruumi oli sätitud armas etnonurk – meie rahva pärimuslugu – õpetaja Egne varamust.

Kogu pidupäeva korraldus oli väga hästi läbi mõeldud. Oli ilus ja pidulik. Aitäh korraldajatele. Latt sai väga kõrgele seatud, ootan põnevusega kodumaa sajandat sünnipäeva. Jõudu ja uusi toredaid mõtteid.

Liidia Arumägi, algklasside raamatukoguhoidja

 

 

2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee