Aprill algklasside raamatukogus

Väike on raamatus suur

Toimus lastekirjanik Hans Christian Anderseni sünnipäev ja rahvusvaheline lasteraamatute päev. Seekord oli selle päeva sõnumiks „Väike on raamatus suur“. Otsustasin õpilastele tutvustada üliarmast  A. C. Anderseni muinaslugu „Inetu pardipoeg“.  Andsin teada, et ootan laste joonistusi selle muinasjutu kohta. Nüüd on võimalik nautida õpilaste töid, mis on all fuajees näitusele seatud. Aitäh kõikidele osalejatele.

 


 

Algkoolis oli külas lastekirjanik Kadri Hinrikus

Raamatukogus on tema raamatutest väljapanek. Meie kooli külastanud kirjanike fotode reale on lisatud ka temast pilt. Kõik Hinrikuse kirjutatud raamatud on lastele lugemiseks välja laenutatud.

Ja sealt ta tuleb. Laste ette astub lastekirjanik Kadri Hinrikus. Alustuseks räägib ta  endast, kuidas väiksena unistas, nagu tüdrukud ikka, saada baleriiniks. Ka näitleja amet ahvatles. Töötanud on ta ajakirjanikuna. Praegu on tema tööks lasteraamatute kirjutamine. Talle meeldib teha sporti, matkata, kanuuga sõita, mängida tennist, ratsutada.

Saime teada, et talle on kogu elu meeldinud raamatuid lugeda. Raamatud on tema parimad sõbrad. Ka ämblike kartusest aitas tal üle saada White raamatu „Charlotte koob võrku“ lugemine. Meile luges ta ette katkendi raamatust „Taaniel Teine“.

Tema kaks esimest raamatut on kirjutatud vanemate mälestuste põhjal. Need on „Miia ja Friida“ ja „Kui emad olid väikesed“.

„Põmmu, Podsu ja teised“, „Suur maailmareis“, „Konnade mäss“ on muinasjutud.

Neid raamatuid soovitan lugeda kõigil – nii suurtel kui väikestel. „Et head haldjad sind hoiaksid“, „Taaniel Teine“, „Sandra 12 kuud“ ja „Katariina ja herned“ on raamatud, mis pajatavad just praegusest perede elust Eestis. Raamatutes kajastub igatsus, nukrus, hoolivus, lustlikkus ja südamlikkus. Mõistab suurepäraselt laste hingeelu. Ta oskab tõsistel teemadel kirjutades säilitada optimismi ja elurõõmu.

Tema kümnes raamat „Ära muretse mu pärast“ peaks valmis saama sügiseks.

Aitäh, armas kirjanik Kadri Hinrikus, külla tulemast! Aitäh nende suurepäraste raamatute kirjutamise eest!

Raamatukoguhoidja Liidia

2023/24 õppeaastat läbiv teema
"Keskkond ja jätkusuutlik areng"

Otseviited

HITSA_logo_EST                

Aadress: Pikk 1, 46202 Väike-Maarja, Lääne-Virumaa | Tel: +372 327 0910 (peamaja) | E-post: info@vmg.v-maarja.ee